12‑latek z autyzmem zebrał ponad 43 tys. dolarów, by wydać książkę ze swoimi zdjęciami

12-latek z autyzmem zebrał ponad 43 tys. dolarów, by wydać książkę ze swoimi zdjęciami
Marcin Watemborski

17.03.2020 06:45, aktual.: 17.03.2020 07:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiara w ludzkość przywrócona! 12-letni Anthony Schmidt cierpi na autyzm, a jedną z jego największych pasji jest fotografowanie zabawek – głównie różnych pojazdów. Chłopiec marzy o tym, by wyjść ze swoimi zdjęciami do ludzi i zbiera pieniądze na książkę fotograficzną.

Mama Anthony’ego Schmidta wspomina, że chłopiec od zawsze kochał samochody. Gdy tylko zaczął mówić, nauczył się rozpoznawać marki samochodów. W związku ze swoim zainteresowaniem Anthony zaczął zbierać miniaturowe modele aut, ale również lokomotyw. Nie potrzeba było wiele czasu, by do tego dołączyła fotografia. Chłopiec uwielbia ustawiać scenki ze swoimi resorakami i robić im zdjęcia. Na Instagramie obserwuje go ponad 8,5 tysiąca osób.

Anthony do swoich zdjęć używa smartfona i ustawia wszystkie scenki sam. Każda z nich jest przyjemnie zaaranżowana, a kolekcja chłopca stanowi niemały katalog zabytkowych modeli aut. Mama chłopca w wywiadzie z Q13 FOX wspomina, że jej syn stara się ustawiać wszystko tak, by możliwie przypominało prawdziwe sceny – jest pomysłowy i zwraca uwagę na perspektywę.

11-Year-Old with Autism Finds Outlet with Miniature Car Photography

W związku z pasją Anthony’ego, jego rodzina postanowiła założyć kampanię na Kickstarterze, której celem jest zebranie pieniędzy na wydanie książki fotograficznej ze zdjęciami autorstwa chłopca. Celem było 20 tysięcy dolarów, lecz już teraz są tam ponad 43 tysiące dolarów! Do końca kampanii zostało jeszcze 10 dni.

Ta sytuacja pokazuje, że jest na świecie jeszcze bardzo dużo ludzi, którzy chcą wspierać pasje innych i dawać im nadzieję na lepsze jutro. Z całym przekonaniem – wiara w ludzkość została przywrócona! Mam szczerą nadzieję, że pasja Anthony’ego się rozwinie i chłopiec będzie mógł robić jeszcze lepsze zdjęcia niż dotychczas.

Więcej informacji znajdziecie na Kickstarterze.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)