12 powodów, by zapisać się na kurs fotografii

12 powodów, by zapisać się na kurs fotografii
Redakcja Fotoblogia.pl

27.08.2018 12:36, aktual.: 26.07.2022 17:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Interesujesz się fotografią i chciałbyś rozwijać swoją pasję? Nie wiesz jednak od czego zacząć? Niektórzy próbują uczyć się sami. Współcześnie jest dostępnych mnóstwo kursów online i tutorali na YouTube, więc samodzielna nauka robienia zdjęć jest możliwa. Inną opcją jest zapisanie się na stacjonarny kurs fotografii.

Wybór takich kursów jest spory w dużych miasta, a ich czas trwania waha się od kilku tygodni do kilku miesięcy. Co ci da taki kurs? Czy warto poświęcić czas i środki by skorzystać ze stacjonarnej oferty nauki fotografii? Zebraliśmy 12 powodów, dla których warto wybrać profesjonalny kurs fotografii.

 1. Kompleksowa wiedza

Kurs fotografii jest przygotowany przez profesjonalistów i obejmuje kompleksową wiedzę z danego zakresu dziedziny fotografii. Poznasz teorię i praktykę. Dowiesz, się jak robić zdjęcia w trybie manualnym, poznasz parametry takie jak: przysłona, ISO, czas otwarcia migawki i inne. Nauczysz się korzystać z lampy błyskowej. Dowiesz się jak dobrać światło, tło, kompozycję, jak ustawić obiekt do zdjęcia. Dzięki pracy dzień za dniem przez kilka tygodni, będziesz w stanie zgłębić od podszewki temat robienia zdjęć w różnych warunkach i różnymi technikami.

 1. Funkcje aparatu

Oczywiście możesz też poczytać o funkcjach swojego aparatu w instrukcji obsługi, ale to nie to samo. Na kursie dowiesz się, jak wycisnąć maksimum ze swojego aparatu i do czego służą wszystkie przyciski i funkcje. Współczesne profesjonalne aparaty mają tyle funkcji, że naprawdę trudno opanować je od razu i samodzielnie. Pomoc znawców i fotografów z wieloletnim doświadczeniem będzie zbawienna.

 1. Praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka

Będziesz ćwiczyć robienie zdjęć. Praktyka czyni mistrza. Te święte słowa sprawdzają się szczególnie przy fotografii. Teoria jest przydatna, da podstawy by wykorzystać potencjał fotografa i aparatu. Jednak tylko robiąc setki, tysiące zdjęć nauczysz się fachu fotografa. Na kursie będziesz robił mnóstwo zdjęć, a co najważniejsze zostaną one ocenione przez fachowców. Co sprowadza nas do kolejnego punktu.

 1. Feedback od prowadzących i uczestników

Gdy robi się fotografie dla siebie czy znajomych, trudno o obiektywną ocenę, czy zdjęcia są na tyle dobre, by zająć się fotografią bardziej poważnie. Na kursie otrzymasz profesjonalną ocenę od prowadzących, ale także uczestnicy będą mogli wypowiedzieć się na temat Twoich zdjęć. Dzięki temu zyskacie nową perspektywę i spojrzenie na swój warsztat. Taka konstruktywna ocena pozwoli Ci dowiedzieć się, co trzeba poprawić, a w czym jesteś dobry. Może pomoże Ci to wybrać później swoją specjalizację w dziedzinie fotografii. Ucząc się samodzielnie w domu, nie będziesz miał okazji uzyskać takiego feedbacku od kolegów i profesjonalistów.

 1. Pytania, jakie zawsze chciałeś zadać

Kto pyta nie błądzi. Kurs fotografii pozwoli Ci dowiedzieć się wszystkiego, co zawsze chciałeś wiedzieć o fotografii. Będziesz mógł zadawać pytania do woli, zarówno podczas części teoretycznej i praktycznej. Wykorzystaj ten czas maksymalnie – nie boj się pytać prowadzących, ilekroć coś będzie dla Ciebie niejasne.

 1. Nowi ludzi, nowe znajomości

Na kursie poznasz nowych ludzi. Pozwoli Ci to wymienić doświadczenie z nimi i rozszerzyć swoją sieć kontaktów. Być może w przyszłości będziesz potrzebował pomocy kolegi po fachu lub kogoś do współpracy przy projekcie. Wtedy przydadzą się znajomości z kursu. Poza tym to zawsze frajda spotkać się z pasjonatami, takimi jak Ty i wspólnie porobić zdjęcia.

 1. Dostęp do studia fotograficznego oraz profesjonalnego sprzętu

Na kursie fotografii będziesz miał dostęp do sprzętu najwyższej klasy i najlepszej jakości. Jako początkujący fotograf trudno Ci będzie od razu zakupić najlepszy sprzęt, nie mówiąc już o stworzeniu swojego własnego studia. Kurs to szansa by zapoznać się z profesjonalnym światem fotografii i poćwiczyć ze świetnym sprzętem i w doskonałych warunkach.

 1. Dalsza ścieżka rozwoju

Fotografia to nie jednorodna dziedzina. W późniejszym etapie kariery z pewnością wybierzesz jeden kierunek: czy to fotografię rodzinną, czy portretową, fotografią ślubną lub do reklam. Kurs fotografii pomoże Ci określić, co Cię najbardziej pasjonuje. Na ogólnym kursie z podstaw, poznasz każdy rodzaj fotografii i będziesz mógł zdecydować, która najbardziej Ci pasuje.

 1. Certyfikat ukończenia kursu

To bardzo ważna część kursu. Na jego koniec uzyskasz certyfikat potwierdzający zdobyte umiejętności. Taki certyfikat może pomóc Ci zdobyć nowych klientów i będzie wiarygodnym dowodem na to, że umiesz robić dobre zdjęcia. Potem możesz udać się na kolejne, bardziej specjalistyczne kursy i kolekcjonować certyfikaty. Będą świadczyły o Twojej ścieżce kariery z pewnością zrobią wrażenie na klientach.

 1. Możliwość wyboru interesującego Cię tematu

Jeśli już jesteś po podstawowym kursie, możesz skupić się na dziedzinie, która Cię interesuje. Wiele akademii fotografii posiada szeroką gamę kursów, z której możesz wybrać temat, który Cię fascynuje, jak np. kurs o sprzęcie, kurs lustrzanki, kurs poświęcony zdjęciom z lampą błyskową itd. Każdy kurs pogłębi Twoja specjalistyczną wiedzę.

 1. Budowa portfolio

Na kursie będziesz robić dużo zdjęć, z których potem możesz stworzyć swoje pierwsze portfolio. Kurs podstawowy pozwoli Ci dodać zdjęcia o różnym profilu i stworzyć różnorodne portfolio. Po kursie specjalistycznym dodasz do swojego portfolio profesjonalne zdjęcia wysokiej jakości, które będą świadczyły o tym, że jesteś specjalistą np. w fotografii rodzinnej czy portretowej.

 1. Nowe miejsca

Na kursie sesje będą odbywać się w różnych sceneriach. Do części z nich na pewno samemu trudno byłoby Ci dotrzeć. Profesjonalnie zorganizowane kursy fotografii mają możliwość wypożyczenia naprawdę oryginalnych i unikalnych lokalizacji na sesje z uczestnikami kursu. Nowe miejsca pobudzą Twoją wyobraźnię i pozwolą zrobić nietuzinkowe fotografie.

Od jakiego kursu zacząć?

Przekonaliśmy Cię do zapisania się na kurs fotografii? Jeśli to będzie Twój pierwszy kurs to polecamy Kurs Podstaw Fotografii z oferty Akademii Nikona – poczytaj o nim na akademianikona.pl/kursy/. Na tym kursie uczestnicy nauczą się jak robić ładne zdjęcia o wysokiej estetyce, jak komponować fotografie, wykonywać je poprawnie technicznie oraz gdzie szukać pomysłów. Poznasz podstawowe pojęcia w fotografii takie, jak punkt widzenia, perspektywa, złoty podział, skala, linia, tekstura, trójpodział, odbitka, wydruk, złota, czarna i magiczna godzina. Drugim kursem z Akademii Nikona, który uzupełni podstawy Twojej wiedzy, jest Kurs Obsługi Lustrzanki. Na tych zajęciach rozpoczniesz już na poważnie przygodę z fotografią, poznając zarówno teorię, jak i praktykę. Dowiesz się między innymi, jak wygląda budowa aparatu, jak robić ostre zdjęcia, poprawić technikę, jak pracować w trybie PSAM i co to jest czułość ISO.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)