Sprawdź, czy twoje zdjęcia na Instagramie nie zostały ukryte

Instagram według wielu użytkowników ukrywa niektóre zdjęcia mimo, że są poprawnie opisane. W rezultacie nie pojawiają się, gdy szukamy zdjęć po tagach, ale jest narzędzie, żeby to sprawdzić.

Instagram to platforma społecznościowa, która jest przez wielu fotografów wykorzystywana do promocji swojej pracy. W przeciwieństwie do Facebooka, Instagram pozawala tylko za pomocą tagów i dobrej treści wypromować swoje konto, a co za tym idzie swoje usługi. Jednak to także powoli się zmienia.

Około roku temu Instagram wprowadził tzw. “shadow banning”, czyli ukrywanie kont i postów mimo ich opisania tagami. Gdy zauważyli to użytkownicy, pojawiły się narzędzia pozwalające sprawdzić, czy nasze zdjęcia rzeczywiście pojawiają się pod odpowiednimi tagami. Teraz pojawiła się nowa aplikacja, która pozwala sprawdzić, czy Instagram nie ukrywa naszych zdjęć.

Triberr to firma, która zajmuje się automatyzacją danych marketingowych i stworzyła narzędzie, dzięki któremu użytkownicy Instagrama mogą sprawdzić czy ich posty wyświetlają się prawidłowo. Aplikacja Instagram Shadowban Test sprawdza 10 ostatnich postów pod względem tego, czy rzeczywiście pojawiają się w wynikach wyszukiwania każdego hashtagu.

Shadowban występuje w stosunku do pojedynczych postów i pojawia się z różnych powodów (…) np.: nadużywanie tagów lub zakazanych oznaczeń może wywołać taką reakcję. Dlatego stworzyliśmy narzędzie, które analizuje ostatnie 10 postów, żebyś mógł łatwo zidentyfikować winowajców.

tłumaczy Triberr

Jeżeli zdjęcie wyświetla się poprawnie na wpisane hastagi pojawia się zielony znaczek, jeżeli zdjęcie nie zostało odnalezione pojawi się czerwone oznaczenie. Żeby uniknąć ukrywania naszych postów warto zadbać o wysoki poziom naszych zdjęć i tagów. Kupowanie followersów, programowanie botów, spamowanie i nadużywanie tagów to kolejne przewinienia za które możemy być ukarani.

Jeżeli zauważyliście, ze rzeczywiście wasze zdjęcia zostały ukryte Triberr radzi:

  • Skasuj hashtagi z postu, który został ukryty. Unikaj używania zbyt wielu hashtagów, powtarzających się zestawów hashtagów lub zakazanych hashtagów.
  • Odłącz aplikacje innych firm, które mogły spowodować shadowban, zwłaszcza boty lub oprogramowanie do automatyzacji, które naruszają warunki korzystania z serwisu Instagram.
  • Usuń wszystko, co może być postrzegane jako spam lub zgłoszone przez innych użytkowników.
  • Powstrzymaj się od aktywności na Instagramie przez następne 2 — 3 dni. Obejmuje to publikowanie, komentowanie i polubienia. Po prostu odpocznij i wyjdź na zewnątrz!

Zobacz również: Obróbka portretu na iPadzie

Znajdź nas na Instagramie!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Ciekawostki:

Najszczęśliwszy jeż na świecie kocha pozować do zdjęć Jedna modelka sfotografowana trzema starymi obiektywami. Który portret wam się bardziej podoba? GIROPTIC 360°, czyli panorama dla każdego? Tysiące zdjęć z misji Apollo 11 na Księżyc w archiwum NASA Ustawiaj punkty AF nosem! Problem osób lewoocznych z Canonami EOS R i RP Zdjęcia wiewiórki z kwiatem stały się hitem internetu. Są przeurocze! Czy iPhone może mierzyć się z profesjonalną kamerą Arri Alexa za ponad 300 000 złotych? 432 500 dolarów! Za tyle został sprzedany portret, zrobiony przez… sztuczną inteligencję Obiektyw leżał 4 miesiące na pustyni. Działa bez zarzutu! Aparat zamiast oka? To możliwe Świetny filmik, pokazujący żurawie tańczące do Eda Sheerana Łazik Curiosity wykonał interesujące zdjęcia chmur na Marsie

Popularne w tym tygodniu:

Najpopularniejsze drzewko na Instagramie zniszczone. Wandale użyli piły Naukowcy opracowali aparat na bazie płaskiej soczewki. Nie wymaga ustawiania ostrości Koronawirus na świecie: Skutki kwarantanny widziane z satelitów Internauci pokazują swoje działania, by pomóc podczas pandemii koronawirusa Naukowcy mają sposób na lepsze zdjęcia czarnej dziury. To prostsze niż myślisz