Zobacz, jak powstają obiektywy Sigmy w japońskiej fabryce w Aizu

Jeśli jesteście ciekawi jak powstają obiektywy Sigmy, ten film jest dla was. Johnnie Behiri z Cinema 5D jest pierwszym dziennikarzem, który miał okazję odwiedzić japońską fabrykę w Aizu, która zatrudnia ponad 1600 pracowników.

© Cinema5D / YouTube

Johnnie Behiri nagrał siedmiominutowy film, w którym możemy zobaczyć, jak wygląda fabryka Sigmy — jednego z liderów niezależnych producentów obiektywów i akcesoriów. Dzięki tej podróży i wy macie możliwość poznania procesu tworzenia ulubionych szkieł!

Oprowadzony przez Kazuto Yamaki, który w 2012 roku przejął firmę po swoim ojcu, Johnnie zwraca uwagę na zaangażowanie pracowników i ich dbałość o detale. Fabryka w Aizu chwali się, że prawie wszystkie procesy wykonywane są na miejscu. Behiri miał okazję zobaczyć zintegrowany proces — od produkcji śrubek po szlifowanie soczewek.

Tym, co zwraca uwagę na filmie, są pomalowane na niebiesko elementy. Założyciel firmy, pan Yamaki, chciał uniknąć wrażenia zimnego i sterylnego wnętrza. Aby dodać mu nieco przyjemniejszego odbioru wybrał kolor niebieski i kazał pomalować maszyny na ten właśnie kolor. To interesujące, ponieważ fabryka właściwie wygląda sterylnie, a niebieski nie jest najcieplejszym kolorem, jaki znamy. No cóż — o gustach się nie dyskutuje.

Jeżeli chcecie obejrzeć więcej ujęć z fabryki Sigmy, możecie to zrobić na ich kanale na YouTube.

Zobacz również: Wideotest Nikona D600

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Obiektywy systemu Mikro Cztery Trzecie - czego brakuje? Mitakon Speedmaster 85mm f/1.2 - chiński, jasny obiektyw do portretów Materiały Polsat News powstają przy pomocy Canona 7D Nowy pojemny dysk od Transcend Cyfrowe wcielenie Polaroida! Apple i Leica razem, czyli jak mógłby wyglądać aparat marzeń [galeria] Coachella Music Festival - świetny film poklatkowy z 50 000 zdjęć [wideo] Vivitar ViviCam 8027 - cyfrowy styl retro Nowy super zoom od Tamrona Zebrali od ludzi już 15 milionów dolarów i nie zamierzają na tym poprzestać. Peak Design chce wydać nowe paski i klipsy Pierwsze zdjęcia Sony Alpha a900! Canon EF 600 mm f/4 DO BR - już w przyszłym roku?

Popularne w tym tygodniu:

Pentax ma już 100 lat. Wszystkiego najlepszego! Nikon D6 już w lutym? Podsumowanie doniesień o nadchodzącym flagowcu Mitakon 85 mm f/2.8 Macro to obiektyw, który może zmienić świat tej dziedziny Canon pracuje nad hybrydowym mocowaniem EF/RF Canon EOS Rs: Czy powstanie bezlusterkowiec z matrycą 75 Mpix? Aparaty, które zmieniły rynek fotograficzny w latach 2010-2019 Aki Murata z Olympusa: Pełna klatka nie jest dla wszystkich Czy Ilford produkuje negatyw Fujifilm Neopan Acros 100 II? Sigma 40 mm f/1.4 i 105 mm f/1.4 z mocowaniem L. Premiera jeszcze w tym roku Tetenal Magic-Box, czyli kompletny zestaw do wywołania 1 rolki filmu Sigma fp zyska profile Log i nagrywanie RAW wideo przez HDMI Black Friday 2019: CamFi Pro Plus taniej o 260 złotych