Zobacz, jak powstają obiektywy Sigmy w japońskiej fabryce w Aizu

Jeśli jesteście ciekawi jak powstają obiektywy Sigmy, ten film jest dla was. Johnnie Behiri z Cinema 5D jest pierwszym dziennikarzem, który miał okazję odwiedzić japońską fabrykę w Aizu, która zatrudnia ponad 1600 pracowników.

© Cinema5D / YouTube

Johnnie Behiri nagrał siedmiominutowy film, w którym możemy zobaczyć, jak wygląda fabryka Sigmy — jednego z liderów niezależnych producentów obiektywów i akcesoriów. Dzięki tej podróży i wy macie możliwość poznania procesu tworzenia ulubionych szkieł!

Oprowadzony przez Kazuto Yamaki, który w 2012 roku przejął firmę po swoim ojcu, Johnnie zwraca uwagę na zaangażowanie pracowników i ich dbałość o detale. Fabryka w Aizu chwali się, że prawie wszystkie procesy wykonywane są na miejscu. Behiri miał okazję zobaczyć zintegrowany proces — od produkcji śrubek po szlifowanie soczewek.

Tym, co zwraca uwagę na filmie, są pomalowane na niebiesko elementy. Założyciel firmy, pan Yamaki, chciał uniknąć wrażenia zimnego i sterylnego wnętrza. Aby dodać mu nieco przyjemniejszego odbioru wybrał kolor niebieski i kazał pomalować maszyny na ten właśnie kolor. To interesujące, ponieważ fabryka właściwie wygląda sterylnie, a niebieski nie jest najcieplejszym kolorem, jaki znamy. No cóż — o gustach się nie dyskutuje.

Jeżeli chcecie obejrzeć więcej ujęć z fabryki Sigmy, możecie to zrobić na ich kanale na YouTube.

Źródło: petapixel.com

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Sprzęt:

Sigma również chce mieć swój kompakt z wymienną optyką Prawie 500 tys. zł za Leicę, którą wykonano zdjęcie całującej się pary na Times Square Olympus PEN E-PL10 – stylowy maluch w nowej odsłonie Canon EOS 1D-X Mark III: Aktualizacja usuwa błąd zawieszania się i dodaje wideo 24p Obama-panorama o rozdzielczości 1,474 mpx Canon 5D Mark III - co sądzi słynny filmowiec? Nikon 1 AW1 – najlepszy wodoodporny kompakt na rynku czy zbyt drogi bezlusterkowiec? Nikony COOLPIX S8200, S6200, S6150, S4150 - kolorowe i stylowe Czy nadchodzący Nikon D6 będzie miał stabilizację matrycy? Panasonic GH4 oficjalnie - filmy 4K w kompaktowej obudowie Najmniejszy aparat świata Rynek fotograficzny się sypie, a Olympus notuje wzrosty sprzedaży w Japonii

Popularne w tym tygodniu:

720 milionów straty. Czy Nikon z tego wyjdzie? Sony FE 35 mm f/1.4 G Master nareszcie jest! Czekaliśmy na niego od lat Obiektywy Sigmy z mocowaniem RF i Z powstaną? To możliwe! Sony zajawia nowy aparat. Co zobaczymy 26 stycznia? Airpeak: Wiemy, jak będzie wyglądał dron Sony Nikon D5600 wychodzi z oferty. Był najlepiej sprzedającą się lustrzanką Canon EOS R5 to najpopularniejszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec w Japonii Użytkownicy Nikona mają problemy przez Brexit. Na sprzęt poczekają dłużej Fotograficzne ASMR, czyli załóż słuchawki i rozkoszuj się dźwiękiem migawki Nowe obostrzenia w Japonii wpłyną na produkcję Nikona. Canon również zagrożony Czerwone jest szybsze? Poznaj wyjątkową edycję obiektywu TTArtisan 50 mm f/0.95 Irix 45 mm f/1.4 Dragonfly to najjaśniejszy obiektyw do systemu Fujifilm GFX