1,3 miliarda fotograficznych telefonów do 2012

1,3 miliarda fotograficznych telefonów do 2012
Marcin

06.08.2008 15:03, aktual.: 02.08.2022 10:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Infotrends, firma badająca między innymi rynek fotograficzny, prorokuje w swoim najnowszym komunikacie prasowym, że do 2012 roku na świecie będzie 1,3 miliarda telefonów komórkowych z zaawansowanymi funkcjami fotograficznymi.

Największe wzrosty sprzedaży nastąpią w Europie Wschodniej, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Kraje rozwijające się - jak czytam w nocie prasowej - są mniej nasycone sprzętowo, z mniejszą konkurencją i wojnami cenowymi, więc obecnie jest doskonały czas na wprowadzenie na nie bardziej zaawansowane telefony fotograficzne. Szacowany wzrost jest imponujący: z 700 milionów w 2007 roku do 1,3 miliarda w 2012.

Raport Infotrends zakłada, że producentom sprzętu uda się przebić przez bariery biurokratyczne, a klienci, którzy wreszcie odczują wzrost standardów życia w tych regionach skierują swoje zainteresowania z podstawowej funkcji jaką pełni telefon (jakby ktoś miał wątpliwości: nadal chodzi o dzwonienie) na dodatkowe możliwości.

Wyższa rozdzielczość tworzonych zdjęć dodatkowo uruchomi inne gałęzie rynku związane z drukowaniem, przechowywaniem i przesyłaniem plików.

Źródło: infotrends.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)