13 października cały świat idzie na fotograficzny spacer. Dołącz do Photowalku!

13 października cały świat idzie na fotograficzny spacer. Dołącz do Photowalku!

13 października cały świat idzie na fotograficzny spacer. Dołącz do Photowalku!
Olga Drenda
20.08.2012 11:41, aktualizacja: 26.07.2022 20:28

Piąty międzynarodowy spacer fotograficzny odbędzie się 13 października. Sprawdź, czy będzie również w Twoim mieście, i zarezerwuj sobie wolny dzień. Warto!

13 października, w sobotę, już po raz piąty fotografowie na całym świecie wyruszą na wspólne spacery z aparatami. Scott Kelby's Photowalk to międzynarodowe wydarzenie, w ramach którego fotografowie (maksymalna wielkość grupy: 50 osób) wędrują wspólną ustaloną trasą po mieście, robią podczas niej zdjęcia i po prostu dobrze się bawią. Każdy, kto chce spróbować swoich sił, może zgłosić swoje photowalkowe zdjęcia do konkursu (choć nie ma takiego obowiązku).

Jeśli chodzi o zgłaszanie zdjęć, panuje duża dowolność – mogą być barwne lub czarno-białe, wykonane lustrzanką lub iPhone'em, ba – mogą być nawet obrobione w Instagramie. Jedyny warunek jest taki, aby zostały wykonane podczas Photowalku. Zdjęcia można zgłaszać do konkursu na stronie wydarzenia.

Warto – czekają pakiety nagród (oprogramowanie – m.in. Adobe Creative Suite CS6 i Adobe Lightroom 4, kursy fotograficzne ze Scottem Kelby, tablety, drukarki i inne atrakcje). Ci, którzy nie są zainteresowani konkursem, a jedynie chcą się podzielić swoimi zdjęciami, mogą wgrać je na oficjalne konto Google+ Photowalku, wymienić doświadczenia i komentarze.

[solr id="fotoblogia-pl-58371" excerpt="0" image="0" _url="http://fotoblogia.pl/2164,wakacyjne-ogorki-czyli-co-nas-czeka-na-photokinie-2012" _mphoto="new-picture-of-the-nikon-81b92b9.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2024[/block]

W ubiegłym roku na świecie odbyło się ponad tysiąc spacerów fotograficznych. Ich popularność rośnie z roku na rok. Chętnych nie brakuje również w Polsce. W tym roku na Photowalk można będzie wybrać się m.in. we Wrocławiu, Rybniku i Sieradzu.

We Wrocławiu szykuje się wydarzenie na dużą skalę – trasa spaceru została przygotowana przez międzynarodowy team Camerapixo, a zdjęcia uczestników Photowalku zostaną opublikowane w specjalnym, dwujęzycznym katalogu, który ma szansę trafić nawet do półmilionowej (!) rzeszy czytelników. Szczegóły trasy zostaną ujawnione wkrótce.

[solr id="fotoblogia-pl-55177" excerpt="0" image="0" _url="http://pawellaczny.fotoblogia.pl/2268,jaka-historia-stoi-za-zdjeciami-tomasza-lazara" _mphoto="05-55177-252x168-6e848e741df3657.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2025[/block]

Spacery organizowane są przez lokalne kluby i stowarzyszenia fotograficzne. Aby dołączyć do spaceru, należy wejść na stronę Photowalk.com, znaleźć w dziale „Find a Photowalk Near You” daną miejscowość i zgłosić swoją kandydaturę. Potem pozostaje już tylko zarezerwować sobie wolny czas, przygotować aparat i... czekać na 13 października. Aha - udział, jak co roku, jest bezpłatny.

[solr id="fotoblogia-pl-58162" excerpt="0" image="0" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/2157,gdy-fotograf-patrzy-na-gory-poradnik" _mphoto="000013c20dhd-58162-253x1-9e33732.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2026[/block]

Na oficjalnej stronie imprezy można znaleźć wyczerpujące informacje, odpowiedzi na wszelkie pytania i wątpliwości fotospacerowiczów, a także skontaktować się z organizatorami lokalnych Photowalków.

 

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)