Tryb Photobooth w Google Pixel 3 sam wybierze najlepszy moment na selfie

Tryb Photobooth w Google Pixel 3 sam wybierze najlepszy moment na selfie

Tryb Photobooth w Google Pixel 3 sam wybierze najlepszy moment na selfie
Monika Homan
19.04.2019 13:22, aktualizacja: 26.07.2022 15:51

Robienie grupowych selfie nie należy do najłatwiejszych zadań. Ile razy zdarzyło wam się zrobić zdjęcie, na którym znajomy zamknął oczy lub zrobił głupia minę i po prostu źle wyszedł? Tryb Photobooth w Google Pixel 3 rozwiązuje ten problem.

Na blogu Google AI pojawiła się zapowiedź nowej funkcji w telefonie Google Pixel 3 - Photobooth. Aplikacja do obsługi aparatu zostanie wyposażona w tryb automatycznego zwalniania migawki podczas robienia selfie.

Podczas robienia grupowego selfie trzeba trzymać palec na przycisku zwolnienia migawki, utrzymać wszystkich w kadrze, patrzeć w obiektyw, starać się za bardzo nie trząść wyciągniętą ręką, nie mrugnąć i do tego jeszcze pięknie się uśmiechnąć. O ile wszyscy nasi znajomi skoncentrują się na zdjęciu tak samo bardzo jak my, to uda nam się zrobić perfekcyjne grupowe zdjęcie.

Dzięki trybowi automatycznego zwalniania migawki może to być zdecydowanie łatwiejsze. Po jego włączeniu wystarczy wcisnąć przycisk, a sztuczna inteligencja wybierze za nas najlepszy moment, w którym wszyscy mają otwarte oczy i dobry wyraz twarzy.

Sztuczna inteligencja została wyszkolona tak, żeby rozpoznawać pięć kluczowych ekspresji, które powinny wywołać zwolnienie migawki. Największym wyzwaniem było nauczenie algorytmu rozpoznawania pocałunku, kiedy twarze nie są zwrócone w stronę aparatu.

Po włączeniu przycisku w trybie Photobooth algorytm przeprowadza automatyczną ocenę obrazu. Po odsianiu zdjęć, na których osoby przed obiektywem mają zamknięte oczy lub kiepski wyraz twarzy, analizowane są pozostałe ujęcia i na ich podstawie wybierane jest jedno najlepsze.

Aby ułatwić użytkownikowi zrozumienie tego, co widzi algorytm, tryb Photobooth został wyposażony w specjalny wskaźnik jakości w formie paska, który jest podzielony na cztery części. Pierwsza z nich oznacza, że w kadrze nie widać wyraźnie twarzy. Druga, że widać twarze, ale nie zwracają one uwagi na aparat. Przy trzeciej twarze patrzą w aparat, ale algorytm nie odnajduje kluczowego wyrazu twarzy. Natomiast w czwarty przypadek to taki, kiedy zostały spełnione wymagania algorytmu.

Gdy pasek osiągnie odpowiednią długość, migawka zostaje zwolniona i mamy gotowe zdjęcie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)