14 polskich fotografek łączy siły, by pomóc dzieciom z Afryki

14 polskich fotografek łączy siły, by pomóc dzieciom z Afryki
Źródło zdjęć: © © Katarzyna BajdaRusztowicz Flowing Swan / [Mamma Africa](https://www.facebook.com/1125566770943540/photos/a.1140947682738782/1140947699405447/?type=3&theater)
Monika Homan

15.01.2019 12:16, aktual.: 16.01.2019 10:13

"Mamma Africa" to wyjątkowy projekt zbiorowy, którego celem jest pomoc dzieciom w Afryce. 14 polskich fotografek wspólnymi siłami stworzyło kalendarz, który ma pomóc zebrać środki na zaspokojenie najważniejszych potrzeb dzieci z najstarszego kontynentu.

Czternaście kobiet połączyło siły, żeby wydać wyjątkowy kalendarz. Mamma Africa 2019 to nietypowy projekt, którego celem jest pomoc potrzebującym. Wszystko zaczęło się od snu. Sen o baobabie, jak mówi autorka projektu Alicja Anna Reczek, pojawił się rok temu.

Zacznę od tego, że nie czuję się autorką tego kalendarza. Dlatego nie ma w tej publikacji mojego zdjęcia. Jestem przekaźnikiem, łącznikiem, energią, która spaja. Ale żeby wytłumaczyć dlaczego tak się stało muszę cofnąć się do samego początku, czyli do snu. Dokładnie rok temu przyśniły mi się baobaby skąpane w słońcu. Obudziłam się w świetnym nastroju, wypełniał mnie entuzjazm i pewność, że dzieje się dokładnie to, co ma się wydarzyć. Sen rozwijał się, aż któregoś dnia wszystko ułożyło się w całość. Zrozumiałam, że woła mnie Afryka i że muszę coś dla Niej zrobić.

W projekcie wzięło udział czternaście fotografek i podróżniczek, a jego formuła jest odważna, bo każda z nich reprezentuje inny styl i dziedzinę fotografii. Zdjęcia artystyczne i modowe zestawione są z fotografią podróżniczą we wspólnej publikacji, której celem jest zebranie jak największej ilości środków na zaspokojenie podstawowych potrzeb dzieci z Afryki. Za uzbierane środki zakupione będą najpotrzebniejsze rzeczy: woda, ubrania oraz leki.

Na stronach kalendarza możecie zaleźć zdjęcia: Katarzyny Widmańskiej, Joanny Wilińskiej, Iwony Aleksandrowicz, Agnieszki Motyki, Weroniki Milczewskiej, Beaty Banach, Sary Rogowskiej, Moniki Kleist, Joanny Sidorowicz, Ezo Oneir, Katarzyny Bajdy-Rusztowicz, Patrycji Dzwonkowskiej i Malwiny de Brade. Wszystkie kobiety

Więcej informacji możecie znaleźć na facebookowym profilu projektu.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)