14. Smithsonian Annual Photo Contest zachwyca świetnymi zdjęciami zwycięzców

Właśnie zakończyło się głosowanie na najlepsze zdjęcia w konkursie Smithsonian Annual Photo Contest. Walka trwała między 48 tysiącami zgłoszeń ze 146 krajów – nic więc dziwnego, że trudno było wybrać najlepsze obrazy. Z prac 70 finalistów zostało wyselekcjonowanych zaledwie kilka prac, które zachwycają realizacją tematu, kompozycją, historią lub estetyką.
Właśnie zakończyło się głosowanie na najlepsze zdjęcia w konkursie Smithsonian Annual Photo Contest. Walka trwała między 48 tysiącami zgłoszeń ze 146 krajów – nic więc dziwnego, że trudno było wybrać najlepsze obrazy. Z prac 70 finalistów zostało wyselekcjonowanych zaledwie kilka prac, które zachwycają realizacją tematu, kompozycją, historią lub estetyką.
Źródło zdjęć: © © João Borges / I miejsce w kat. People / [www.smithsonianmag.com](http://www.smithsonianmag.com/photocontest/archive/2016/)
Marcin Watemborski

03.04.2017 11:28, aktual.: 03.04.2017 19:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Miesiąc temu poznaliśmy finalistów konkursu magazynu "Smithsonian", wśród których znalazł się nasz rodak – Arek Rataj. Niestety, wśród zwycięzców nie pojawiło się polskie nazwisko. Niemniej jednak przegląd zdjęć laureatów plebiscytu wzbudza ogromny podziw.

W tegorocznym konkursie Grand Prize trafiło do fotografa Pradeepa Raja Kannaiaha. Jego zdjęcie zostało również wyróżnione w kategorii Travel. Ukazuje ono kobiety modlące się na placu meczetu w Dżakarcie podczas obchodów Ramadanu. Fotograf wykorzystał technikę podwójnej ekspozycji, by stworzyć wrażenie ruchu na zdjęciu.
W tegorocznym konkursie Grand Prize trafiło do fotografa Pradeepa Raja Kannaiaha. Jego zdjęcie zostało również wyróżnione w kategorii Travel. Ukazuje ono kobiety modlące się na placu meczetu w Dżakarcie podczas obchodów Ramadanu. Fotograf wykorzystał technikę podwójnej ekspozycji, by stworzyć wrażenie ruchu na zdjęciu.© © Pradeep Raja Kannaiah / Grand Prize / [www.smithsonianmag.com](http://www.smithsonianmag.com/photocontest/archive/2016/)
Wśród innych zdjęć, na które warto zwrócić uwagę, pojawiła się praca ukazująca zbliżenie na przerażone oko słonia, której autorem jest Prelena Soma Owen. Jest to jeden z najsilniej oddziałujących obrazów, który zapewne zapadnie w pamięć wielu osobom.
Wśród innych zdjęć, na które warto zwrócić uwagę, pojawiła się praca ukazująca zbliżenie na przerażone oko słonia, której autorem jest Prelena Soma Owen. Jest to jeden z najsilniej oddziałujących obrazów, który zapewne zapadnie w pamięć wielu osobom.© © Prelena Soma Owen / I miejsce w kat. Natural World / [www.smithsonianmag.com](http://www.smithsonianmag.com/photocontest/archive/2016/)
Zdaniem czytelników magazynu najlepszym zdjęciem była fotografia Milana Sachsa, zatytułowana „Resting in an NYC Laundry Room”, która charakteryzuje się interesującym ujęciem chwili oraz nienaganną estetyką zdjęcia.
Zdaniem czytelników magazynu najlepszym zdjęciem była fotografia Milana Sachsa, zatytułowana „Resting in an NYC Laundry Room”, która charakteryzuje się interesującym ujęciem chwili oraz nienaganną estetyką zdjęcia.© © Milan Sach / Wybór czytelników / [www.smithsonianmag.com](http://www.smithsonianmag.com/photocontest/archive/2016/)
Najlepsze zdjęcia pozostałych finalistów możecie przejrzeć w osobnym artykule. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samym konkursie, odwiedźcie stronę internetową "Smithsonian".
Najlepsze zdjęcia pozostałych finalistów możecie przejrzeć w osobnym artykule. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o samym konkursie, odwiedźcie stronę internetową "Smithsonian".© © Stephanie Foden / I miejsce w kat. American Experience / [www.smithsonianmag.com](http://www.smithsonianmag.com/photocontest/archive/2016/)
Obraz
© © Greta Rybus / I miejsce w kat. Sustainable Travel / [www.smithsonianmag.com](http://www.smithsonianmag.com/photocontest/archive/2016/)
Obraz
© © Peter Nutkins / I miejsce w kat. Travel / [www.smithsonianmag.com](http://www.smithsonianmag.com/photocontest/archive/2016/)
Obraz
© © Alina Rudya / I miejsce w kat. Mobile / [www.smithsonianmag.com](http://www.smithsonianmag.com/photocontest/archive/2016/)
Obraz
© © Jim Mneymneh / I miejsce w kat. Altered Images / [www.smithsonianmag.com](http://www.smithsonianmag.com/photocontest/archive/2016/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)