140‑letni obiektyw i nowa kamera za 130 000 złotych. Co z tego wyszło?

140-letni obiektyw i nowa kamera za 130 000 złotych. Co z tego wyszło?
Źródło zdjęć: © © Mathieu Stern / [www.mathieustern.com](https://www.mathieustern.com/blog/2018/4/30/140yearoldlensonaredcinemacamera4k)
Marcin Watemborski

02.05.2018 08:31, aktual.: 02.05.2018 10:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Obserwuję Mathieu Sterna od długiego czasu. Ten fotograf uwielbia łączyć stare (obiektywy) z nowym (sprzętem). Efekty jego pracy zachwycają i pokazują, że nie musimy wydawać dziesiątek tysięcy złotych, jeśli chcemy mieć świetne kadry. Zobaczcie, jak sprawdził się140-letni obiektyw z kamerą za 130 tysięcy złotych.

Najnowszym eksperymentem francuskiego fotografa, Mathieu Sterna, jest połączenie 140-letniego obiektywu z miechowym systemem ustawiania ostrości oraz współczesnej kamery RED Epic 5K, która kosztuje prawie 130 tysięcy złotych. Fotograf uwielbia bawić się takimi rzeczami – stare obiektywy to coś, co naprawdę go kręci. Nic dziwnego, ponieważ ich estetyka daje naprawdę zadowalające efekty.

140 Year Old Lens On A Red Cinema Camera (4k)

Niestety podłączenie obiektywu z początków podboju świata przez fotografię i współczesnego sprzętu niesie konsekwencje. Obraz z obiektywów, przystosowanych do konkretnego formatu i techniki, nigdy nie będzie dobrze grał z niekompatybilnym sprzętem. Szkła do fotografii tradycyjnej i różnych formatów nie mają tak dobrej rozdzielczości, jak współczesne. Z drugiej strony – rezultat, który otrzymał Mathieu jest naprawdę ciekawy!

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/3]

Więcej eksperymentów Mathieu znajdziecie w artykułach poniżej oraz na stronie fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)