1480 MB/s zapisu - Sony szykuje ultraszybką i wytrzymałą kartę CFexpress

1480 MB/s zapisu - Sony szykuje ultraszybką i wytrzymałą kartę CFexpress
Monika Homan

28.02.2019 09:53, aktual.: 26.07.2022 15:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

1480 MB/s zapisu i 1700 MB/s odczytu - te numerki robią wrażenie. Sony zapowiada nową kartę CFexpress z serii Tough, która pojawi się na rynkuwraz z nadejściem lata.

Firma Sony ogłosiła właśnie, że pracuje nad nową, superszybką kartą pamięci CFexpress tybu B o imponującej szybkości 1700 MB/s odczytu i 1480 MB/s zapisu. Poza tym kartę cechować będzie wyjątkowa wytrzymałość.

Specjalny czytnik kart, żeby wykorzystać jej prędkość

Model karty CFexpress typu B będzie około trzech razy szybszy od najszybszej dotąd karty w ofercie Sony - CFast. Wraz z nią na rynku pojawi się czytnik kart CFexpress MRW-G1, który pozwoli w pełni wykorzystać możliwości karty. Będzie on zgodny również z kartami Sony XQD z serii G i M.

Superszybka karta Sony CFexpress tybu B
Superszybka karta Sony CFexpress tybu B

Tough, czyli twarda sztuka

Najnowsza karta pojawi się w serii Tough. Oznacza to, że będzie ona zdecydowanie bardziej wytrzymała od innych kart w tym standardzie. Producent obiecuje, ze przetrwa oddziaływanie siły 70 N i upadek z wysokości do 5 metrów. Dodatkowo będzie odporna na temperaturę i inne czynniki zewnętrzne, takie jak promienie UV, czy nawet promienie rentgena.

Czytnik kart Sony CFexpress MRW-G1
Czytnik kart Sony CFexpress MRW-G1

Na początek 128 GB pamięci

Karta o pojemności 128 GB pojawi się na rynku na początku lata 2019 roku. Później wprowadzony zostanie również model o pamięci 256 GB i 512 GB. Nie mamy jeszcze informacji o cenach, ale te na pewno nie będą niskie. Karty te kierowane są do profesjonalistów, których praca wymaga niezwykle szybkiego przesyłu danych.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)