159. edycja najstarszego konkursu fotograficznego na świecie rozwiązana

159. edycja najstarszego konkursu fotograficznego na świecie rozwiązana
Źródło zdjęć: © © Poem Baker
Marcin Watemborski

29.08.2016 14:14, aktual.: 29.08.2016 21:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

International Print Competition to konkurs z prawdziwymi tradycjami. Współzawodnictwo, organizowane przez Royal Photographic Society zostało po raz pierwszy zawiązane w 1894 roku. Zobaczcie najlepsze prace fotografów, wyróżnionych w tym legendarnym wydarzeniu.

Dawno, dawno temu, kiedy fotografia jeszcze raczkowała, grupa entuzjastów i ówczesnych profesjonalistów z Royal Photographic Society postanowiła zmierzyć się między sobą. W ten sposób pod koniec XIX wieku powstał konkurs International Print Competition. Śmiało można go nazwać najbardziej prestiżowym i najstarszym z tych obecnie organizowanych.

Obraz
© © Carolyn Mendelsohn

W 159-tej edycji konkursu swoje prace zaprezentowali fotografowie z 57 państw. Podlegały one ocenom jury, w którego skład wchodzili: Celia Davies (Brighton Biennial Photo Festival, Photoworks), Malcolm Dickson (Street Level Photoworks), Russ O'Connel (The Sunday Times Magazine), Gemma Padley (British Journal of Photography) oraz Dougie Wallace.

Obraz
© © Anna Shustikova

Pierwsze miejsce oraz 1500 funtów trafiły do Carolyn Mendelsohn. Główna nagroda w kategorii przeznaczonej dla osób poniżej 30. roku życia wpadła w ręce Anny Shustikovej. Fotografka nie tylko zyskała 1500 funtów w gotówce, ale również stypendium Metro Imaging.

Obraz
© © Polly Braden

Polly Braden została doceniona drugim miejscem oraz nagroda pieniężną w wysokości 750 funtów za zdjęcie pochodzące z cyklu traktującego o ludziach z niepełnosprawnościami oraz autyzmem. Trzecie miejsce natomiast trafiło wraz z 500 funtami do Poem Baker za zdjęcie „The Jungola Klownz of Depthford”. Jest to pierwsza edycja IPC, w której wszystkie nagrody trafiły do kobiet.

Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia zostaną zaprezentowane na wystawie podczas Photomonth International Photography Festival w Londynie, w dniach 13-18 października 2016 roku. Niedługo możemy spodziewać się szczegółowego planu festiwalu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)