195-gigapikselowa panorama 360 stopni pokazuje zakątki Szanghaju

195‑gigapikselowa panorama 360 stopni pokazuje zakątki Szanghaju

195-gigapikselowa panorama 360 stopni pokazuje zakątki Szanghaju
Marcin Watemborski
29.01.2021 09:25, aktualizacja: 26.07.2022 14:34

BigPixel Studio z Szanghaju zajmuje się tworzeniem ogromnych zdjęć panoramicznych od 2014 roku. Tym razem pod lupę ekipa wzięła rodzime miasto. Panoramę zrealizowano z wieżowca Oriental Pearl Tower. Na powiększeniach widać nawet pojedynczych przechodniów!

BigPixel Studio jest częścią firmy Shanghai Jingkun Technology, która odpowiada za realizowanie gigantycznych panoram. Na spotkaniach z klientami są ustalane wszelkie szczegóły, po czym przez miesiąc są realizowane zdjęcia. Każdy z obrazów jest indywidualnie obrabiany, a później wszystkie są składane w gigapanoramę.

Dotychczas firma zrealizowała ponad 70 projektów na całym świecie, a wśród nich są takie miejsca, jak: Hongkong, Pekin, Rejkiawik, Zurych, Nowy Jork czy Watykan. Każda panorama odznacza się niesamowitą szczegółowością.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Ostatnie przedsięwzięcie skoncentrowało się na rodzimym mieście firmy – Szanghaju. Według Business Insidera jest to największa panorama zrealizowana w Azji i trzecia co do wielkości na świecie. Jak się domyślacie, składa się ono z miliardów pikseli tworzących przepiękną całość. 195 gigapikseli to naprawdę dużo.

Cłą panoramę możecie obejrzeć na specjalnej stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)