2 lata pracy ekipy BBC na 60 sekundową scenę [wideo]

2 lata pracy ekipy BBC na 60 sekundową scenę [wideo]15.01.2010 01:34
2 lata pracy ekipy BBC na 60 sekundową scenę
2 lata pracy ekipy BBC na 60 sekundową scenę
Krzysztof Basel

Zawsze zastanawiałem się, jak magicy z BBC rejestrują niektóre niesamowite sceny w filmach przyrodniczych. Teraz już wiem, że aby powstał 60 sekundowy film ilustrujący wzrost roślinności na niedostępnej skale potrzeba 2 lat ciężkiej pracy. Ale dzięki temu ich filmy są najlepsze na świecie.

Do filmu przyrodniczego BBC potrzebne było ujęcie ukazujące wzrost roślinności na skałach - w przyśpieszonym tempie. Niektóre okazałe kwiaty potrzebowały aż 3 tygodni, aby się w pełni rozwinąć. W naturalnych warunkach nie dało rady tego nakręcić - pozostawiony w dziczy sprzęt mógł zostać uszkodzony, przewrócony przez wiatr albo po prostu ukradziony. Nikt nie mógł też siedzieć tam 24 godziny na dobę i pilnować kamery. Panowie z BBC znaleźli rozwiązanie tej trudnej kwestii.

2 lata przymiarek, myślenia, pomiarów terenu, w końcu ustawiania i kręcenie. 2 lata dla stworzenia 60 sekundowej scenki. Trzeba być wyjątkowym człowiekiem, aby zdecydować się na takie poświęcenie. Chyba równie wyjątkowym, co ostateczny efekt. To się nazywa porządne wykonywanie swojej pracy.

Swoją drogą czy wyobrażacie sobie reakcję włodarzy polskiej TVP (w końcu polskiego odpowiednika brytyjskiej BBC), gdyby twórcy filmu przyrodniczego zaoferowali im, że poświęcą szmat czasu ma stworzenie tak genialnego krótkiego dzieła? ; )

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)