Samochód za ponad 7,5 mln złotych w kawałkach. Tyle kosztowało to zdjęcie

Samochód za ponad 7,5 mln złotych w kawałkach. Tyle kosztowało to zdjęcie22.02.2019 14:10
Lamborgini Miura "Disintegring"
Lamborgini Miura "Disintegring"
Źródło zdjęć: © © Fabian Oefner / [Instagram](https://www.instagram.com/fabianoefner/)
Monika Homan

Lamborghini Miura to klasyk, o którym marzą i śnią nie tylko kolekcjonerzy aut. Jego cena przekracza 2 mln dolarów, czyli ponad 7,5 mln złotych! Fabian Oefner spędził w warsztacie długie miesiące i sfotografował każdą śrubkę, żeby stworzyć ten wspaniały obraz.

Wyobraźcie sobie sytuację, w której musicie w efektowny sposób sfotografować warte 2 miliony dolarów Lamborghini Miura. Wpadlibyście na pomysł, żeby je rozebrać na części pierwsze i sfotografować samochód tak, żeby wyglądał, jakby wybuchał? Tak zrobił fotograf Fabian Oefner. To nie pierwsze takie zdjęcie, jakie wykonał. Wcześniej jednak pracował z modelami samochodów, a nie z prawdziwymi, wartymi miliony autami.

"Disintegrating" - seria "wybuchających" samochodów

Przyjaciel fotografa powiedział mu, że ma Miurę i właśnie zaczyna jej restaurowanie. Zaproponował mu, żeby wykorzystał tę okazję, kiedy auto i tak będzie w częściach. Fabian nie mógł nie skorzystać z takiej możliwości. Zawsze marzył o tym, żeby w jego serii "Disintegrating" pojawiło się prawdziwe auto.

Lamborghini Miura to model sportowego coupe, który przyczynił się do sukcesu włoskiej marki. Zaprezentowany na targach samochodowych w Genewie w 1966 roku przyćmił wszystkie ówczesne premiery, a dziś jest pożądanym wśród kolekcjonerów klasykiem. Jego historię możecie poznać w osobnym artykule.

Nic dziwnego, że Fabian był podekscytowany możliwością uzupełnienia swojego portfolio właśnie o ten model.

Wcześniej były modele, teraz przyszedł czas na prawdziwy samochód

Fotografowanie prawdziwego auta różni się znacznie od zdjęć jego modelu wykonywanych w zaciszu własnego studio. Fotograf odwiedzał warsztat wielokrotnie, żeby sfotografować każdą śrubkę. Warunki, jakie w nim panowały nie przypominały cichego studia - ciągły hałas i upał, zapach benzyny w powietrzu - wszystko to sprawiło, że praca fotografa była jeszcze bardziej ekscytująca, ale też znacznie trudniejsza niż dotychczas.

Disintegrating Miura by Fabian Oefner

Praca nad zdjęciem zajęła wiele miesięcy. Fotograf wykonał ponad 1500 pojedynczych zdjęć, które następnie ułożył w jeden obraz. Efekt końcowy zdecydowanie jest wart każdej poświęconej minuty. Jak mówi Fabian, w trakcie pracy, pomiędzy nim, a samochodem nawiązało się coś w rodzaju więzi. Z pewnością może teraz powiedzieć, że doskonale zna ten model.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)