20 lat w 5 minut. Ojciec uwiecznił dorastanie swojej córki

20 lat w 5 minut. Ojciec uwiecznił dorastanie swojej córki

20 lat w 5 minut. Ojciec uwiecznił dorastanie swojej córki
Źródło zdjęć: © © Frans Hofmeester / YouTube
Kasia Piotrowska
22.11.2019 10:19, aktualizacja: 26.07.2022 15:31

Niezwykły sposób na dokumentowanie życia swojej córki znalazł holenderski fotograf Frans Hofmeester. Trwający 5 minut timelapse pokazuje jak Lotte zmieniła się w ciągu 20 lat.

Frans Hofmeester każdego tygodnia od narodzin swojej córki uwiecznia jej wizerunek na krótkim filmie. Lotte własnie skończyła 20 lat, a na timelapsie możemy zobaczyć cały jej okres dorastania: od niemowlęctwa, przez okres dorastania aż do młodej kobiety.

Każdy rodzic stara się jakoś zatrzymać w pamięci dzieciństwo swoich pociech. Zdjęcia robione przy różnych okazjach lądują w rodzinnym albumie, by co jakiś czas zajrzeć do nich z rozrzewnieniem. Projekt Hofmeestera nie odbiega założeniem od pamiątkowych zdjęć dzieci: ojciec chce zatrzymać w kadrze swoją małą dziewczynkę i obserwować jej rozwój. Forma jest jednak nietypowa.

Portrait of Lotte, 0 to 20 years

Z punktu widzenia rodzica, dzieci zawsze pozostają uroczymi maluchami, które jeszcze nie dawno nie potrafiły samodzielnie zawiązać sznurowadeł. Oglądanie w przyspieszeniu dorastania dziewczyny tydzień po tygodniu pokazuje, jak szybko (z punktu widzenia rodzica) mija dzieciństwo.

Pierwszy timelapse z życia córki Frans Hofmeester opublikował w 2012 roku, kiedy Lotte skończyła 12 lat. Rok po roku uzupełniał je o kolejne kadry. Ojciec i córka zamierzają kontynuować projekt.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)