23 wilki w jednej grupie. Turysta natknął się na nie przypadkiem

23 wilki w jednej grupie. Turysta natknął się na nie przypadkiem

Facebook
Facebook
Źródło zdjęć: © © Adrian Czech / Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie /
Kasia Piotrowska
07.01.2019 12:57, aktualizacja: 26.07.2022 16:00

Zazwyczaj wilki nie żyją w tak licznych grupach. W polskich lasach typowa liczebność watah to 4-5 osobników. Adrian Czech z Sanoka sfotografował grupę, która kilkukrotnie ją przekroczyła - było ich 23.

Najczęściej liczebność watahy wilków w polskich lasach wynosi około 4-5 osobników. Grupa składa się zazwyczaj z pary rodzicielskiej oraz ich młodych, zdarza się też, że dołączają do niej osobniki niespokrewnione.

Niezwykłą watahę sfotografował podczas spaceru doliną Sanu pod Otrytem - Adrian Czech. Turysta natknął się na grupę 23 wilków. Dokładna liczbę poznał dopiero po powrocie do domu. Trudno było mu policzyć zwierzęta biegające po łące. Zaskoczony zrobił tylko kilka zdjęć, którymi podzielił się z leśnikami z Krosna. Kiedy przyjrzał się im bliżej odkrył, że jeden z wilków ogryzał zrzut poroża jelenia.

-Lubię wędrówki doliną Sanu, bo zawsze można zobaczyć tam coś ciekawego, ale tym razem to była przygoda życia - mówi turysta, któremu udało się uchwycić tą niezwykłą grupę wilków.

Wilki w okresie od stycznia do lutego są w okresie rui, przez to są nieco mniej ostrożne. Być może właśnie dlatego fotografowi udało się podejść do grupy tak blisko. W przypadku spotkania dzikiego zwierzęcia w lesie należy zostawić je w spokoju i się oddalić.

Zobacz też: Cybersejf – jak stworzyć bezpieczne hasło?
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)