25 miliardów pikseli - zdjęcie, które pokazuje najdrobniejsze detale miasta

25 miliardów pikseli - zdjęcie, które pokazuje najdrobniejsze detale miasta

25 miliardów pikseli - zdjęcie, które pokazuje najdrobniejsze detale miasta
Źródło zdjęć: © © [Bigpixel Technology ](http://www.bigpixel.cn)
Monika Homan
19.12.2018 09:39, aktualizacja: 26.07.2022 16:01

Szanghaj na zdjęciu o rozdzielczości prawie 25 miliardów pikseli zachwyca swoją szczegółowością. Dzięki firmie Bigpixel Technology możemy odwiedzić chińskie miasto bez ruszania się z fotela.

Bigpixel Technology to innowacyjne przedsiębiorstwo, które zajmuje się fotografią kreatywną i przetwarzaniem danych w chmurze. Firma połączyła obrazy o ogromnej rozdzielczości z komunikacją marki chińskich miast.

Obraz
© © [Bigpixel Technology ](http://www.bigpixel.cn)

Na zaproszenie biura informacyjnego w Szanghaju firma wykonała 360-stopniową panoramę miasta o rozdzielczości 24.9 milardów pikseli i jednocześnie ustaliła rekord największego zdjęcia w Azji i trzeciego, co do wielkości na świecie. Osadzone w chmurze zdjęcie pozwala na odkrywanie bardzo małych detali miasta. Możecie je zobaczyć na stronie internetowej.

Obraz

Bez problemu można rozpoznać gesty, a nawet twarze przechodniów, oczytać rejestracje samochodów, policzyć piłki rozrzucone na korcie tenisowym, czy zobaczyć pracowników budowy budynku, którego nawet nie widać na ogólnym planie.

Obraz

Obraz robi wrażenie, a jego oglądanie jest w stanie wciągnąć na dłużej. Można zobaczyć detale Szanghaju nie ruszając się nawet z miejsca. W portfolio Bigpixel znajdziemy jeszcze kilka miast, które warto "odwiedzić".

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)