250-stopniowy obiektyw do systemu Mikro Cztery Trzecie widzi do tyłu!

250‑stopniowy obiektyw do systemu Mikro Cztery Trzecie widzi do tyłu!

250-stopniowy obiektyw do systemu Mikro Cztery Trzecie widzi do tyłu!
Marcin Watemborski
20.10.2016 07:12, aktualizacja: 26.07.2022 18:48

Entaniya 250 Fisheye MFT to naprawdę wyjątkowe szkło. To kołowe rybie oko ma tak szeroki kąt widzenia, że wręcz „patrzy” za siebie. Zobaczcie, jak wykonany jest ten obiektyw.

Niczym legendarny Nikkor 6mm, tak i tak ma kąt widzenia szerszy, niż 180 stopni. Tak, dobrze myślicie, to oznacza, że fotografując nim z ręki prawdopodobnie będziecie mieli na zdjęciu siebie. Z tym trzeba uważać proszę Państwa. 250 stopniowe pole widzenia zobowiązuje.

Obraz

Do czego przyda się takie szkło? Na pewno do panoram 360-stopni. Myślę, że fotografowie, którzy się w tym specjalizują, na pewno się ucieszą. Jeśli marzycie o tworzeniu wirtualnych spacerów w szybki i przyjemny sposób – proszę bardzo!

Obraz

Obiektyw póki co został zapowiedziany, ale naukowcy wciąż nad nim pracują, więc specyfikacja wciąż może się trochę zmienić. Szkło będzie dostępne w 3 wersjach – 2.3 mm f/2.8, 3 mm f/2.8 oraz 3.5 mm f/4. Wszystko zależy od tego, jak duże koło chcecie mieć na zdjęciu.

Obraz

W tej małe konstrukcji mieści się aż 18 elementów, rozmieszczonych w 12 grupach. Znajdują się w tym 3 elementy o bardzo niskim współczynniku dyspersji. Oczywiście ze względu na to i inne parametry obiektywu – nie będzie on tani. Entaniya 250 Fisheye MFT ma pojawić się pod koniec 2016 roku i kosztować ok. 3500 dolarów.

Obraz

Jeśli jesteście zainteresowani tym obiektywem oraz innymi specyficznymi rozwiązaniami optycznymi – odwiedźcie stronę internetową producenta, firmy Entapano.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)