3 edycja konkursu Leica Street Photo z nową kategorią Street Fashion

3 edycja konkursu Leica Street Photo z nową kategorią Street Fashion
Krzysztof Basel

12.07.2013 11:27, aktual.: 26.07.2022 20:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rozpoczęty właśnie konkurs Leica Street Photo. Moment Jest Jeden to gratka nie tylko dla miłośników fotografii ulicznej, ale też osób fotografujących uliczną modę. Do wygrania są między innymi: wystawa w prestiżowej Leica Gallery, aparat Leica D-lux 6 Edition G-Star RAW czy sygnowane przez Jacka Porembę albumy „13”.

Aby wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu Leica Street Photo. Moment Jest Jeden, trzeba odwiedzić fanpage Leica Camera Poland na Facebooku, na którym odbywa się konkurs. Tam można dodać fotografie, podzielić się nimi ze znajomymi, polubić czy skomentować. Spośród wszystkich zdjęć umieszczonych w galerii jury wybierze:

  • w kategorii Street Fashion jednego laureata nagrody głównej i cztery wyróżnienia,
  • w kategorii Street Photo 20 zwycięskich fotografii.

Liczba możliwych do zgłoszenia zdjęć jest ograniczona: od 1 do 5. Organizatorzy podają, że technika wykonania fotografii jest dowolna, ale istotne jest, aby zgłaszane prace powstały po 1 lipca 2012 r. Oczywiście, tematyka musi mieć związek z fotografią uliczną. Konkurs trwa od 11 lipca 2013 do 11 sierpnia 2013 r. Wyniki zostaną ogłoszone nie później niż 19 sierpnia. Wernisaż wystawy pokonkursowej odbędzie się 22 sierpnia 2013 w Leica Gallery Warszawa.

Obraz

W konkursie są teraz dwie kategorie wyodrębnione ze względu na rodzaj fotografii:

Street Fashion

Zdjęcia dokumentujące modę uliczną. Jury oceniać będzie nie tylko wartość fotograficzną, ale również stylizację. Inspiracją, dość oczywistą, ale wciąż jedną z najlepszych, może być twórczość Sartorialista thesartorialist.com.

Nagrody: Nagrodą główną jest aparat Leica D-lux 6 Edition G-Star RAW, a cztery wyróżnienia to kupony o wartości 1000 zł na zakupy kolekcji G Star Raw w sklepie answear.com oraz sygnowane przez Jacka Porembę albumy „13”.

Street Photo

Nagrody: Laureaci kategorii Street Photo wygrają wystawę w Leica Galery Warszawa oraz sygnowane, limitowane odbitki zdjęć mistrza fotografii ulicznej, Bogdana Dziworskiego.

Fotografie zgłoszone do konkursu będą oceniane przez jury, w skład którego wchodzą:

  • Lidia Popiel – fotograf, FineLife.pl
  • Jacek Poremba – fotograf
  • Damian Chrobak – fotograf
  • Bartek Wieczorek – fotograf
  • Joanna Kinowska – kurator m.in. Narodowej Galerii Sztuki Zachęta
  • Rafał Łochowski – Leica Gallery Warszawa
  • Mikołaj Komar –Kmag Magazine
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)