3 fotografów, 1 modelka i 1 lampa błyskowa – poznaj kreatywne podejście różnych artystów

3 fotografów, 1 modelka i 1 lampa błyskowa – poznaj kreatywne podejście różnych artystów
Marcin Watemborski

07.09.2017 07:21, aktual.: 07.09.2017 09:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotograficzne wyzwania z kolegami to coś, co niesamowicie motywuje nas do wykazania się swoimi umiejętnościami i pomaga w rozwoju. Dzięki takim akcjom możemy wiele się nauczyć oraz spędzić czas w fajny sposób. Oto jak rozwiązali to 3 fotografowie.

W tym filmiku wyzwanie podjęło 3 fotografów: Francisco Joel Hernandez, Eli Infante oraz Jeff Antons. Inicjatorem był Hernandez, którego zainspirowało wideo, nagrane przez Jessikę Kobeissi. Wyzwania fotograficzne to świetna zabawa i okazja do podpatrzenia kolegów przy pracy.

3 PHOTOGRAPHERS SHOOT THE SAME MODEL - Episode 1

Francisco wyzwał swoich dwóch kolegów na fotograficzny pojedynek. Oczywiście, jak to w takich przypadkach bywa, zgromadziło się 3 fotografów i podjęli wyzwanie. Tematem było sfotografowanie 1 modelki w swoim stylu, używając lampy błyskowej w plenerze (OFC – off camera flash). To bardzo popularny sposób pracy – w końcu w plenerze nie zawsze mamy okazję na korzystanie ze światła zastanego tak, jak byśmy chcieli, a lampy błyskowe umożliwiają nam kreatywną zabawę.

3 PHOTOGRAPHERS SHOOT THE SAME MODEL w/ Off Camera Flash (OCF)

Do wyzwania fotografowie wykorzystali lampę AD600B z 38-calowym softboksem oktagonalnym. Za statyw posłużył im monopod, trzymany przez jednego z fotografów, gdy inny robił zdjęcia. Taki zestaw pozwolił na dużą mobilność podczas realizowania zadania.

Obraz

Jako pierwszy fotografowanie zaczął Francisco. Do zdjęć użył on aparatu Sony A7R II z obiektywem Sony FE 85 mm f/1.8. Problemem Hernandeza była długa ogniskowa, która mimo wszystko świetnie sprawdza się w fotografii portretowej. Fotograf wspomina, że musiał nieźle kombinować, by osiągnąć zamierzony efekt.

Obraz
© © Francisco Hernandez

Następny był Eli z Canonem EOS 5D Mark III i szkłem Sigma Art 50 mm f/1.4. Jego zdjęcia kompletnie różniły się perspektywą ze względu na wykorzystany obiektyw. Fotograf skoncentrował się na szerszych kadrach niż jego kolega.

Obraz
© © Eli Ilfante

Trzeci artysta, Jeff, miał do dyspozycji Canona EOS 5D Mark II z obiektywem Sigma Art 85 mm f/1.4. Ten fotograf skoncentrował się na kreatywnym wykorzystaniu światła. Efekty możecie zobaczyć poniżej.

Obraz
© © Jeff Antons

Jakie wnioski płyną z takiego wyzwania? Przede wszystkim to, że każdy fotograf ma kompletnie inny styl pracy i spojrzenie na to, co robi. Wymiana doświadczeń na pewno zostanie panom na długo w pamięci i każdy z nich nauczył się czegoś nowego.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)