3‑osiowa stabilizacja i czujniki AF na matrycy do smartfonów. Takie rzeczy to tylko w Sony

3-osiowa stabilizacja i czujniki AF na matrycy do smartfonów. Takie rzeczy to tylko w Sony
Marcin Falana

17.02.2016 14:09, aktual.: 26.07.2022 19:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Sony zaprezentowała bardzo ciekawą matrycę do smartfonów. 22,5 megapiksela, 3-osiowa stabilizacja i wbudowane czujniki autofokusu to najkrótsza charakterystyka nowości w matrycy Sony Exmor RS.

Sony nie odpuszcza na polu produkcji matryc i prezentuje bardzo ciekawą matrycę do smatrfonów i urządzeń mobilnych. Sensor Sony IMX318 oferuje 22,5-megapikselowe zdjęcia, filmy 4K, hybrydowy autofokus i wbudowaną, 3-osiową stabilizację.

Matryca Exmor RS ma wymiary 1/2,6 cala, więc jest mniejsza od większości matryc stosowanych obecnie w smartfonach, ma jednak oferować lepszą jakość zdjęć i szybszy odczyt danych niż poprzednicy.

Demo video of HybridAF Using the IMX318

Na sensorze znajdują się czujniki AF, które umożliwiają hybrydowy autofokus oparty zarówno na detekcji kontrastu jak i fazy. Sony twierdzi, że aparat oparty na tej matrycy ma ostrzyć w czasie 0,03 s. Koleją nowością jest 3-osiowa stabilizacja, której działanie obrazuje filmik poniżej.

Demo video of 3-Axis Electronic Image Stabilization Using the IMX318

Według Sony matryca pozwala na odczyt danych z prędkością 30 kl./s z całej powierzchni, jednak filmy wideo są przeskalowane do 4K, ale świadczy to o potencjale tego rozwiązania. Podczas filmowania możemy zapisywać zdjęcia w pełnej rozdzielczości. Filmy Full HD możemy nagrywać z prędkością 120 kl./s, a w jakości HD 720p nawet przy 240 kl./s.

Mimo że matryca jest dedykowana do smatrfonów to technologie w niej zastosowane możemy już wkrótce zobaczyć w kolejnych konstrukcjach, takich jak aparaty kompaktowe i bezlusterkowce.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)