3 szybkie rady, dzięki którym zrobisz lepsze zdjęcia iPhonem

3 szybkie rady, dzięki którym zrobisz lepsze zdjęcia iPhonem
Marcin Watemborski

29.05.2019 12:47, aktual.: 29.05.2019 14:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

”Najlepszy aparat to ten, który masz przy sobie” – tak mówił kiedyś o iPhone znany fotograf Chase Jarvis. Każdego dnia ludzie robią miliony zdjęć swoimi smartfonami i wrzucają do sieci. Rzućcie okiem na te 3 proste triki, które sprawią, że wasze zdjęcia zrobione iPhonem będą lepsze.

Od czasu, gdy aparaty w smartfonach zaczęły dawać naprawdę dobrą jakość obrazka, przestałem praktycznie nosić ze sobą normalny aparat. Wystarczy mi to, co mam w kieszeni i podejrzewam, że podobnie jest u wielu z was. Właściwie to zdjęcia do mediów społecznościowych robię tylko moim iPhonem - są to szybkie fotki informacyjne na Instastories albo jakiś prosty flatlay dla znajomych. W iPhonie są funkcje, które to ułatwiają.

Kompensacja ekspozycji

Wiele osób nie wie, ale w iPhonie bardzo łatwo zmienia się jasność zdjęcia. Wystarczy, że klikniecie w miejsce, na które chcecie złapać ostrość. Smartfon automatycznie dobierze odpowiednie parametry ekspozycji, ale przecież nie jest nieomylny. Jeśli chcecie, by wasze zdjęcie było jaśniejsze lub ciemniejsze, kliknijcie na ikonę słońca po prawej stronie wyświetlanej ramki. Przesuwając palcem w górę i w dół zmienicie ekspozycję zdjęcia.

Obraz

Krzyżowa poziomica do zdjęć z góry

Praktycznie każdy kiedyś musiał zrobić zdjęcie z góry i głowił się nad punktem odniesienia, by wszystko wyszło równo. Nie musicie już dłużej się zastanawiać, wystarczy spojrzeć na ekran swojego iPhone’a. Kiedy włączycie w nim opcję wyświetlania linii pomocniczych i skierujecie obiektywem aparatu w dół, na środku pojawią się dwa krzyżyki – żółty i biały. Gdy się pokryją, oznacza to dobrze wypoziomowaliście iPhone’a.

Blokada autofokusa

Szczerze mówiąc nie znałem tej opcji. Gdy dotkniecie ekranu i przytrzymacie palec w miejscu, smartfon zablokuje ostrość. Wtedy bez trudu możecie zmienić kompozycję końcowego zdjęcia i nie bać się, że autofokus znowu zacznie pracować.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)