30 lat osamotnienia w stacji meteorologicznej. Zobacz poruszający materiał

30 lat osamotnienia w stacji meteorologicznej. Zobacz poruszający materiał

30 lat osamotnienia w stacji meteorologicznej. Zobacz poruszający materiał
Źródło zdjęć: © © Jewgienija Arbugaewa / [www.evgeniaarbugaeva.com](http://www.evgeniaarbugaeva.com/)
Marcin Watemborski
06.07.2018 11:33, aktualizacja: 06.07.2018 15:03

Jewgienija Arbugaewa, fotografka z arktycznego miasta Tiksi w Rosji, zrobiła poruszający materiał dokumentalny ”Weather Man” (”Meteorolog”) o mężczyźnie, który spędził w osamotnieniu 30 lat w stacji badawczej, żyjąc bardzo skromnie.

Bohater Jewgienii Arbugarwy nazywa się Wiaczesław Krotoki. Jest meteorologiem i mieszka w odległym zakątku Rosji. Arbugaewa spędziła z nim 2 tygodnie, fotografując jego codzienne życie – jego rutynę i unikatowość, proste otoczenie i emanującą z niego samotność.

  • Wiaczesław jest jak pogodowy magik, który żyje na końcu świata. Wygląda tak, jakby używał specjalnych pokręteł by włączyć zorzę polarną, gwiazdy czy wiatr. Uwielbiam tę fantazję – wyznaje Jewgienija.

Zdjęcia są naprawdę mroczne – rodem wyjęte z jakiegoś thrillera. Sama fotografka zwraca uwagę na to, że nie potrafi zapanować nad swoim stylem – wszystko wychodzi naturalnie, a cały dramatyzm nie jest udawany. Dzięki temu, Jewgienija może opowiedzieć historię swojego bohatera taką, jaką ją widzi – czy mówimy o przeszłości, teraźniejszości czy przyszłości. Wszystko jest tak, jak należy.

Więcej zdjęć Jewgienii znajdziecie na jej stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)