30-minutowy kurs fotografii ulicznej za darmo. Musisz go obejrzeć

30‑minutowy kurs fotografii ulicznej za darmo. Musisz go obejrzeć

30-minutowy kurs fotografii ulicznej za darmo. Musisz go obejrzeć
Źródło zdjęć: © © Nick Turpin / [Instagram](https://www.instagram.com/the_nick_turpin/)
Marcin Watemborski
06.10.2020 09:42, aktualizacja: 06.10.2020 11:42

Nick Turpin to znany fotograf uliczny, który zasłynął z doskonałego wyczucia chwili. W swoich zdjęciach przedstawia interesujące konteksty wizualne i dużo humoru. Korzystając z wolnego czasu, postanowił nagrać 30-minutowy film, w którym tłumaczy praktycznie wszystko na temat fotografii ulicznej – od koncepcji, przez sprzęt, aż po aspekty prawne.

Nick Turpin przez wiele lat pracował jako fotoreporter oraz dokumentalista. Jednak to fotografia uliczna przyniosła mu rozpoznawalność. Jego zdjęcia są spełnieniem wielu zasad, na których opiera się ta specyficzna forma rejestrowania codzienności – są liczne konteksty między elementami zdjęcia, humor, ujęta wyjątkowa chwila, jak również wyczekiwane momenty.

Fotograf koncentruje się na tym, by nie utrudniać sobie fotograficznego życia. Jest minimalistą. Gdy idzie na zdjęcia zakłada wygodne buty, bierze ze sobą aparat, który nie rzuca się w oczy i idzie na kilkukilometrowy spacer. Co do sprzętu, Turpin nie mówi o nim wiele. Jedyna jego rada jest taka, by założyć obiektyw o ogniskowej 35 mm (pełna klatka), lub około 23 mm dla matryc APS-C i działać. Dokumentalista zauważa tez na wstępie, że świetnym początkiem przygody z ulicą jest wzięcie smartfona. Dzięki fotografii mobilnej można zostać niezauważonym.

Street Photography masterclass with Nick Turpin

Bez względu na tym, na jakim etapie swojej przygody fotograficznej jesteś, możesz wziąć aparat i iść robić zdjęcia na ulicy. Nie wymaga to od ciebie niczego więcej, jak tylko chęci i odrobiny odwagi. Turpin omawia aspekt fotografowania ludzi na ulicy dość dobrze, pokazując konkretne przykłady zdjęć i dzieląc się historiami, które na pewno cię zainspirują do działania.

30-minutowe warsztaty są nagrane po angielsku. Klikając na napisy i później koło zębate możesz włączyć automatyczne tłumaczenie. Oprócz obejrzenia filmu, polecamy zapoznać się z twórczością Nicka na jego Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)