4‑wymiarowy portret zarejestrowany dzięki 53 kamerom GoPro

4-wymiarowy portret zarejestrowany dzięki 53 kamerom GoPro
Źródło zdjęć: © © Timeslice Films / [timeslicefilms.com](http://timeslicefilms.com/)
Marcin Watemborski

19.02.2016 10:07, aktual.: 26.07.2022 19:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Używając jednego aparatu możecie zrobić 2-wymiarowe, statyczne zdjęcie. Jeśli pójdziemy krok dalej i wykorzystamy wiele takich aparatów otrzymamy portret 3-wymiarowy. A gdyby dodać do tego jeszcze ruch? Zobaczcie efekt pracy Tima Macmillana.

Tim Macmillan, założyciel firmy Timeslice Films poszedł o krok dalej w tworzeniu tradycyjnych portretów. Do zarejestrowania swojej twarzy użył 53 kamer GoPro, z których ruch został scalony przy pomocy specjalnego oprogramowania.

Efektem działań Macmillana jest 4-wymiarowy portret – możecie obejrzeć twarz modela z każdej strony, dodatkowo obserwując ruch, który nagrał. Zobaczcie poniżej jak wygląda to niesamowite ruchome zdjęcie. Przyjrzyjcie się jego szczegółowości zatrzymując obraz i przybliżając.

Timeslice informuje, że rig z kamerami to „pierwsza na świecie, kompletnie zsynchronizowana konstrukcja do tworzenia 4-wymiarowych skanów”. Efekt został osiągnięty dzięki wykorzystaniu 53 kamer GoPro Hero3+ Black Edition, które połączono używajac „eksperymentalnej technologii przechwytywania obrazu”.

Firma pracuje nad rozwinięciem technologii 4D umożliwiającej tworzenie „wypukłych” filmów 360-stopni.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)