40 milionów obiektywów Canon EF

40 milionów obiektywów Canon EF
25.04.2008 12:51
 Kepifil
Kepifil

Dynamicznego rozwoju fotografii w ostatnich latach nie sposób jest nie zauważyć. Ceny sprzętu spadają a fotografia cyfrowa w przystępnej cenie i dostępna dla każdego stała się motorem napędowym firm z branży fotograficznej. Nic więc dziwnego, że Canon poinformował o wyprodukowaniu 40 milionów obiektywów z bagnetem EF.

W 2006 eoku firma Canon informowała o wyprodukowaniu 30 milionów obiektywów. Oznacza to, że w przeciągu dwóch lat wyprodukowała o jedną czwartą więcej obiektywów niż od 1987 roku, kiedy rozpoczęła się produkcja przeznaczona dla systemów EOS. Pierwsze 10 milionów sztuk Canon wyprodukował w przeciągu 8 lat. Obecnie Canon oferuje ponad 60 różnych modeli, a latem tego roku dołączą do nich dwa nowe profesjonalne szkła z serii L.

A jak z ilością obiektywów u innych producentów? Byłem niedawno na warsztatach z Olympusem, gdzie użytkownicy jako główną wadę cyfrowych lustrzanek Olympusa z serii E-System podawali, że ma on mało obiektywów w swojej gamie, a jeszcze mniej jest ich dostępnych na rynku wtórnym. Oficjalnych liczb niestety nie znam, choć Olympus przekonywał, że wypełnienie rynku obiektywami tej firmy to tylko kwestia czasu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)