420 zdjęć z 100-megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple

420 zdjęć z 100‑megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple

420 zdjęć z 100-megapikselowej kamery przemysłowej Phase One połączone w jeden obraz nowego kampusu Apple
Źródło zdjęć: © © SkyIMD / [www.skyimd.com](http://www.skyimd.com/applecampus2highresolutionaerialmosaiczoom/)
Marcin Watemborski
11.01.2017 07:11, aktualizacja: 26.07.2022 18:40

Jakby 100-megapikselowe zdjęcia, rejestrowane przez cyfrowe przystawki Phase One, dawały dla Was za mało szczegółowy obraz, to zawsze macie inną możliwość. Firma SkyIMD połączyła aż 380 takich fotografii w jedno zdjęcie, które pokazuje dokładnie to, co znajduje się na terenie nowego kampusu Apple. Zobaczcie to koniecznie!

Na potrzeby strony internetowej nowego kampusu Apple, firma SkyIMD, zajmująca się mapowaniem zdjęć, wykonała niesamowitą sklejkę. Przeważnie zajmuje się ona udostępnianiem sprzętu do fotografii lotniczej, lecz tym razem chodziło o coś zupełnie innego – o pokazanie zdolności do rejestrowania szczegółów przez Phase One iXU RS100 – 100-megapikselową kamerę do fotografii powietrznej.

Firma wykorzystała specjalne oprogramowanie, dzięki któremu zaprogramowała trasę przelotu nad terenem budowy o wielkości 1,3 kilometra kwadratowego. W ciągu 30 minut lotu powstało 420 zdjęć z kamery podpiętej do leciutkiego samolotu Cessna 172.

Obraz
© © SkyIMD / [www.skyimd.com](http://www.skyimd.com/applecampus2highresolutionaerialmosaiczoom/)

Połączony obraz pozwala uzyskać niesamowicie szczegółowe powiększenie – do tego stopnia, że bez problemu można policzyć ludzi na placu budowy. Zdjęcia zostały wykonane z wysokości 600 metrów przy pomocy obiektywu o ogniskowej delikatnie dłuższej niż standardowa.

Pełna rozdzielczość
Pełna rozdzielczość

Phase One iXU RS1000 jest kamerą przemysłową, wykorzystującą tę samą matrycę, co przystawki IQ3 100 z systemu lustrzanek średnioformatowych XF 645. Różnica w samym korpusie polega na tym, że w kamerze nie znajdziecie żadnych ruchomych elementów. Do kamery zamontowano obiektyw Rodenstock 90 mm. Za jego pomocą zostało zarejestrowane 420 zdjęć, które po połączeniu i docięciu w Photoshopie dały ekwiwalent 380 pełnowymiarowych obrazów. Końcowy plik miał wielkość 4,76 GB.

Obraz
© © SkyIMD / [www.skyimd.com](http://www.skyimd.com/applecampus2highresolutionaerialmosaiczoom/)

Zdjęcie możecie zobaczyć na stronie SkyIMD.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)