Filmy 4K i 60 kl./s zamknięte w sferycznej kamerze Sphericam 2

Filmy 4K i 60 kl./s zamknięte w sferycznej kamerze Sphericam 2

Filmy 4K i 60 kl./s zamknięte w sferycznej kamerze Sphericam 2
Źródło zdjęć: © Źródło: youtube.com
Marcin Watemborski
16.02.2016 11:04, aktualizacja: 16.02.2016 12:53

Według producenta kamera Sphericam 2 jest zdolna nagrywać całkowite 360 stopni w rozdzielczości 4K oraz 60 klatkach na sekundę. Produkowane filmy mogą zostać wykorzystane w aplikacjach do projekcji wirtualnej rzeczywistości, 360-stopniowych wideo na YouTube oraz Spinnable.

Sphericam 2 jest inna od pozostałych kamer 360. Jej kanciasty kształt i umiejscowione na bokach obiektywy pozwalają na nagranie pełnego obrazu z otoczenia. Płaskie elementy pozwalają bez problemu położyć ją na dowolnej powierzchni.

Obraz

Urządzenie składa się z 6 kamer rozmieszczonych na jego bokach. Każda z nich ma swoją matrycę oraz jest zsynchronizowana z kolejną w czasie nie większym niż 50 mikrosekund.

Dostępny klatkaż to 60 kl./s w przypadku pojedynczych obrazów z kamer (niesklejonych w panoramę) oraz 30 kl./s, jeśli chcemy uzyskać gotową panoramę 360 stopni. Nagrywanie z tą drugą prędkością pozwala urządzeniu na składanie obrazu w czasie rzeczywistym. Opcja transmitowania obrazu na żywo jest w trakcie rozwoju.

Obraz

Dane mogą być nagrywane z prędkością do 1.2 GB/s na wewnętrznej karcie microSD. Urządzenie obsługuje do 6 kart microSD naraz dzięki wyciąganym modułom, co daje możliwość maksymalnej pojemności do 768 GB lub ok. 85 minut nagranego materiału.

Kamerę można zasilać na dwa sposoby. Pierwszy to wbudowana bateria, która umożliwia ciągłą pracę do 90 minut, drugi to port USB-C, dzięki któremu urządzenie jest zasilane na bieżąco. Dodatkowo Sphericam 2 ma aż 8 otworów z różnymi wielkościami mocowań przeznaczonych dla niezależnych producentów akcesoriów.

Obraz

Urządzenie można zakupić w przedsprzedaży za kwotę 2499 dolarów. Dostawa jest przewidziana w czasie 10-12 tygodni od daty zamówienia.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)