5 najlepszych polskich internetowych magazynów o fotografii

5 najlepszych polskich internetowych magazynów o fotografii

5 najlepszych polskich internetowych magazynów o fotografii
5 najlepszych polskich internetowych magazynów o fotografii
Krzysztof Basel
29.06.2011 15:30, aktualizacja: 01.08.2022 14:37

W niektórych są głównie teksty, wywiady, felietony. Inne stawiają na ambitną, soczystą fotografię z różnych kategorii. Łączy je jedno - ich wnikliwa lektura oraz oglądanie sprawia mnóstwo radości. Nie tylko zafascynowanym fotografom.

Obraz

5 klatek to jeden z najstarszych i najlepszych polskich elektronicznych magazynów o fotografii. Autorzy zajmują się przede wszystkim fotoreportarzem oraz dokumentem.  Obok uznanych, polskich autorów swoje prace prezentują też młodzi fotografowie. W każdym wydaniu znajdziemy też interesujące wywiady i felietony.

W rozmowach i felietonach „5klatek” próbujemy zastanawiać się, czym jest dziś fotoreportaż, czym jest dokument. Staramy się o intelektualne uzasadnienie wyborów, jakich dokonują fotografowie w swojej pracy. Nie zajmujemy się dydaktyką w sensie ścisłym. Konfrontujemy postawy twórcze i w ten sposób chcemy pobudzić do myślenia o fotodokumencie.
Obraz

Jeden z ciekawszych polskicj magazynów interentowych o ambitnej fotografii na wysokim poziomie. O Fotoindexie pisaliśmy już nie raz na Fotoblogii. Niestety od roku magazyn nie jest aktualizowany. Szkoda. Mimo wszystko w archiwum znajdziecie sporo bogatych w dobre zdjęcia oraz teksty numerów magazynu.

Obraz

Największy w Polsce magazyn internetowy o fotografii i podróżach, z naciskiem na podróże. Autorzy tekstów dzielą się swoimi fotografiami oraz doświadczeniem i spostrzeżenia na temat fotografowania i podróżowania w różnych częściach świata. Znajdziecie tam też sporo praktycznych rad. Wydawany co miesiąc za darmo.

Redaktor Fotogea Marek Waśkiel opisuje, jak powstał magazyn:

Miesięcznik jest skierowany do szerokiego grona fotoamatorów i miłośnika podróżowania. Miesięcznik przed ponad rokiem stworzyła grupa znajomych i przyjaciół, których połączyły dwie pasje – fotografia (foto) oraz podróżowanie i poznawanie Ziemi (greckie słowo gē oznacza ziemię). Stąd FotoGeA nazwa tworzonego przez nich periodyku.
Obraz

Camerapixo stawia przede wszystkim na promocję dobrych, ambitnych fotografów, modelki, kamerzystów, stylistów czy wizażystów oraz ich twórczości. W środku  magazynu dostępnego wprost z przeglądarki, w postaci PDF lub w wersji dla iPada, znajdziemy głównie zdjęcia.

Według najnowszych statystyk dociera obecnie do kilkudziesięciu tysięcy czytelników w Polsce i na świecie. Jest inny niż wszystkie dotychczasowe publikacje, promuje i inspiruje. Pokazuje świat przez pryzmat obiektywu. Prezentuje kreatywną fotografię. Zapraszamy do magazynu najlepszych fotografów jak i fotografów artystów. Prezentujemy wywiady z fotografami. Odkrywają oni swoje sekrety, opowiadając o swoich fotograficznych przygodach i pasjach.
Obraz

Polski magazyn elektroniczny w formie .pdf, który zyskuje sobie coraz większą popularność. W każdy wydaniu znajdziecie sporo niezłych zdjęć oraz wywiady i inne interesujące teksty o fotografii. Jego twórca Michał Mrożek tak pisze o projekcie:

PokochajFotografie.pl jest magazynem bezpłatnym, kierujemy go do osób, dla których fotografowanie jest prawdziwą pasją i chcą w ciekawy sposób rozwijać swoje umiejętności. Chcemy, byście razem z nami uczyli się patrzeć, poznawać różne poglądy fotografów i szukać w tym wszystkim własnej drogi – podglądając, czytając, wyciągając wnioski…

Każdy z nas może zgłosić swój fotoreportaż do magazynu Pokochaj Fotografię. Tematyka jest dowolna, zgłaszany materiał może obejmować maksymalnie 12 fotografii. Więcej tutaj: http://pokochajfotografie.pl/?page_id=493.


Jakie znacie inne polskie magazyny o fotografii? Podzielcie się z nami w komentarzach!

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)