5 Polaków w finale Sony World Photography Awards 2019

5 Polaków w finale Sony World Photography Awards 2019

5 Polaków w finale Sony World Photography Awards 2019
Źródło zdjęć: © © Piotr Cyganik
Marcin Watemborski
05.02.2019 10:37, aktualizacja: 05.02.2019 11:58

Finał największego na świecie konkursu fotograficznego Sony World Photography Awards 2019 zbliża się wielkimi krokami. Już w kwietniu dowiemy się, kto otrzyma tytuł Fotografa Roku 2019 oraz prestiżowe nagrody. Póki co, wiemy tyle, że aż pięcioro naszych rodaków będzie walczyło o nagrodę w konkursie otwartym.

World Photo Organisation, czyli organizator Sony World Photography Awards 2019, wyłoniło finalistów w konkursie otwartym oraz młodzieżowym. Wśród nich znalazło się pięcioro Polaków. Było z kim konkurować, ponieważ łącznie zgłoszono 326 997 prac ze 195 krajów.

W kategorii ”Portret” pojawiła się Olga Urbanek ze zdjęcie swojej przyjaciółki i współlokatorki – Anny. Do finału kategorii ”Ruch” dostali się: Marlena Kurowska-Jankowiak za zdjęcie swojej córki oraz Piotr Cyganik, który zaprezentował kadr ze Święta Policji.

Obraz
© © Marlena KurowskaJankowiak

Patryk Kuleta wykazał się kreatywnością i właśnie w tej kategorii będzie ubiegał się o nagrodę. Połączył w swojej pracy malarstwo oraz cyfrowe kolaże, a jej tematem jest nowoczesna wizja Stoczni Cesarskiej w Gdańsku.

Obraz
© © Olga Urbanek

Piątym finalistą ogólnoświatowego konkursu został Tomek Kozłowski, który odwiedził Mongolię podczas festiwalu Naadam – jednego z największych wydarzeń w całym kraju. Zdjęcie to rodzinny portret młodego dżokeja z jego ojcem, który jednocześnie jest jego trenerem.

Wszyscy będą konkurować z innymi fotografami z całego świata. Główną nagrodą w konkursie otwartym jest 5000 dolarów oraz tytuł Fotografa Roku. Oczywiście prace finalistów będą wystawione na dorocznej wystawie SWPA w londyńskim Somerset House i trafią do albumu pamiątkowego.

Obraz
© © Patryk Kuleta
Obraz
© © Tomek Kozłowski

Ważne daty:

  • 26 lutego – ogłoszenie zwycięzców w kategoriach otwartych i w konkursach National Award
  • 5 marca – ogłoszenie zdobywcy nagrody za wybitny wkład w fotografię
  • 26 marca – ogłoszenie finalistów konkursu profesjonalnego i studenckiego
  • 17 kwietnia – ogłoszenie Fotografa Roku, zwycięzców konkursów otwartych, studenckiego i młodzieżowego oraz zwycięzców poszczególnych kategorii profesjonalnych
  • 18 kwietnia – 6 maja 2019 – wystawa SWPA w Somerset house
Zobacz też: Wzdłuż Ściany Wschodniej - wyprawa z północy na południe Polski na pokładzie Škody Kodiaq 4x4
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)