5 polskich blogów, z których nauczysz się wiele o fotografii

5 polskich blogów, z których nauczysz się wiele o fotografii

5 polskich blogów, z których nauczysz się wiele o fotografii
5 polskich blogów, z których nauczysz się wiele o fotografii
Jakub Kaźmierczyk
24.05.2011 08:10, aktualizacja: 01.08.2022 14:39

Trudno znaleźć w Internecie rzetelne, interesujące i przydatne poradniki o fotografii w języku polskim. Są jednak miejsca w Sieci, w których pasjonaci fotografii dzielą się nie tylko swoimi zdjęciami, ale również obszernie opisują sesje zdjęciowe czy radzą, jak obrabiać fotografie. Oto 5 polskich blogów, z których dowiesz się wiele o fotografii.

Łukasz Piech** **www.lukaszpiech.pl
Fot. Łukasz Piech
Fot. Łukasz Piech

Fotografia to dla niego pasja, dodatkowe zajęcie, oderwanie od zwykłej pracy zarobkowej . W przeciwieństwie do większości fotografów nie uważa tego, co robi, za coś magicznego. Fotografia to nie czarna magia, nie zbiór sekretów, których ujawnienie może grozić utratą pozycji. Swoją drogę fotograficzną zaczynał od analizy blogów takich gwiazd, jak Joe McNally, David Hobby czy Zack Arias. Dla nich naturalne jest to, że dzielą się swoją wiedzą w sposób zrozumiały i przystępny dla każdego. Dla Łukasza technika to dopiero początek, podstawa. Dlatego właśnie na swoim blogu dzieli się chętnie wiedzą. Zawsze mówi, że "Matejko najpierw nauczył się rysować konia, zanim namalował Bitwę pod Grunwaldem".

**Jarek Sikora **www.studiowplecaku.pl
Fot. Jarek Sikora
Fot. Jarek Sikora

Studio w Plecaku to blog prowadzony przez Jarka Sikorę, fotografa-amatora, Adama Słodowego XXI wieku. Jarek pomaga właścicielom aparatów fotograficznych w nauce fotografii, tak żeby mogli samodzielnie robić zdjęcia, które zachwycą znajomych i rodzinę. Gdy wejdziesz na Studio w Plecaku, znajdziesz tam nie tylko proste instrukcje wideo pokazujące, jak krok po kroku zrobić fajną fotkę, ale także projekty zrób to sam. Nie zapomnij ściągnąć na swój dysk bezpłatnych e-booków.

**Patryk Choiński **www.patrykchoinski.pl
Fot. Patryk Choiński
Fot. Patryk Choiński

Jest amatorem, pasjonatem. Uwielbia lampy błyskowe, megapiksele i Photoshopa. Fotografia to dla Patryka odskocznia od codzienności, kreatywne spędzanie wolnego czasu. Na blogu, poza prezentacją zdjęć, bez tajemnic opowiada, jak je robi, pisze o wszystkim, czego się uczy. Strona jest dla ludzi podobnych do Patryka, którzy chcą czerpać radość z fotografowania i są uodpornieni na internetowych "znawców" sztuki fotografii. Tematy na stronie to głównie glamour, beauty, fashion + dużo światła błyskowego.

Tomek Fryszkiewicz** **www.blog.fryszkiewicz.com
Fot. Tomek Fryszkiewicz
Fot. Tomek Fryszkiewicz

Fotografią zajmuje się od niedawna. Pierwszą lustrzankę kupił w 2008 roku. To właśnie pasja inspiruje go do działania. Od trzech lat intensywnie stara się szkolić we własnym zakresie, inwestując w domowe studio. Wychodzi z założenia, że jeśli ma w przyszłości oglądać więcej dobrych zdjęć, to chętnie pozwoli innym uczyć się na swoich błędach. Dlatego w miarę możliwości dzieli się doświadczeniem z innymi. Blog Tomka to kombinacja  projektów modowych, reportażu oraz relacji z podróży.

Łukasz Eutanator Pietrzykowski** **www.blog.ulotne.eu
Fot. Łukasz Eutanator Pietrzykowski
Fot. Łukasz Eutanator Pietrzykowski

Łukasz Eutanator Pietrzykowski zawsze marzył, aby zostać maklerem giełdowym. Droga do fotografii w jego przypadku była mocno wyboista. Po studiach ekonomicznych i pracy w wielkiej korporacji postanowił zmienić swoje życie o 180 stopni i ruszył w podróż dookoła świata. Poza kilkoma ciuchami zabrał swój pierwszy aparat z lustrem. Pozytywne reakcje na zrobione w podróży fotografie sprawiły, że po powrocie do kraju na początku 2010 roku cały swój czas poświęcił na rozwój w tej dziedzinie. Na swoim blogu zamieszcza głównie zdjęcia kobiet, które wyjątkowo sobie umiłował. Znajdziecie tam obszerne opisy fotografii, ciekawe przemyślenia oraz nietuzinkowe podejście do wielu kwestii.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)