5 rzeczy, które NAPRAWDĘ mogą uczynić cię lepszym fotografem

5 rzeczy, które NAPRAWDĘ mogą uczynić cię lepszym fotografem
Jacek Sopotnicki

03.07.2020 12:31, aktual.: 26.07.2022 14:50

Czy mieliście kiedyś tak, że kupujecie nowy aparat i po jakimś czasie okazuje się, że robicie te same fotki tylko innym sprzętem? Ja tak miałem, szczególnie po przesiadce z Canon EOS 5D Mark II na Canona EOS 5D Mark III. Jasne, że był to skok technologiczny, ale niewiele wniósł do mojego warsztatu, rozwoju, czy nawet samego workflow. Od tego czasu zacząłem się zastanawiać, co naprawdę zmieniło moją pracę?

W swojej karierze wydałem całe mnóstwo pieniędzy, na sprzęt który miał być super i zmienić całe mnóstwo rzeczy, a kończył na półce zakurzony, albo jeśli nawet był używany nie wnosił do mojego życia zbyt wiele (czy przynajmniej dużo mniej niż się spodziewałem). Mam mocne przeczucie, że z ręką na sercu wy też tak mieliście. Są jednak takie inwestycje, które wnoszą bardzo dużo zmian w jakość i szybkość pracy, dają sporo nowych możliwości, oraz rozwijają umiejętności

Poniższy poradnik jest właśnie o tym - w co warto zainwestować, żeby być lepszym fotografem, jak nie wydać pieniędzy na rzeczy, które mają niewiele sensu. Świat fotografii wydaje się być światem nieustannej pogoni za sprzętem - lepszym, nowszym bardziej dopracowanym. To jest super i sam się mocno napalam na nadchodzące premiery Sony (ponieważ tego systemu obecnie używam) ale często nasza uwaga za pomocą marketingu może zostać odciągnięta od zupełnie innych, często mniej ekscytujących rzeczy, które w końcu okazują się być dużo ważniejsze.

5 THINGS you NEED to Step up your PHOTOGRAPHY game

Jakie inwestycje zmieniły waszą fotografię, ulepszyły waszą pracę? Polskie napisy w powyższym wideo powinny się pojawić automatycznie, jeśli tak się nie stanie wystarczy nacisnąć kółko zębate i wybrać język polski.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)