Nowe karty Sony CFast 2.0 zapisują z prędkością 510 Mb/s! Są najszybsze na rynku

Nowe karty Sony CFast 2.0 zapisują z prędkością 510 Mb/s! Są najszybsze na rynku
Marcin Falana

29.11.2017 11:21, aktual.: 26.07.2022 18:14

Sony zaprezentowało nowe, superszybkie karty CFast, które dzięki szybkość przesyłania danych do 510 MB/s poradzą sobie z największymi plikami. Filmowcy i miłośnicy dużych matryc na pewno się ucieszą!

Firma Sony poinformowała o wprowadzeniu wysokowydajnych kart pamięci CFast, zaprojektowanych dla osób zawodowo zajmujących się fotografią i filmowaniem. Karty CFast z nowej serii G stanowią odpowiedź na nieustannie rosnące możliwości zaawansowanych aparatów cyfrowych oraz kamer studyjnych 4K. Ich wyróżnikiem jest wyjątkowa szybkość przesyłania danych: do 510 MB/s przy zapisie i do 530 MB/s przy odczycie.

Najwyższa w branży prędkość zapisu

Profesjonalni fotografowie i filmowcy oczekują szybszego zapisu zdjęć seryjnych o dużej rozdzielczości i objętości, takich jak obrazy RAW czy filmy w 4K. Seria G, umożliwiająca zapis z prędkością 510 MB/s, co znacznie przewyższa możliwościami obecne karty CFast. Umożliwia więc szybkie wykonywanie serii zdjęć RAW o dużej rozdzielczości, a tym samym lepsze wykorzystanie potencjału aparatów cyfrowych wysokiej klasy.

Obraz

Zgodność z VPG130: niezawodne nagrywanie materiału wideo 4K

Poza bardzo dużą prędkością zapisu zaletą nowych kart CFast jest zgodność ze standardem VPG130, zapewniającym niezawodne nagrywanie obrazu 4K o dużej przepływności lub przeznaczonego do produkcji filmów kinowych. Gwarantowana minimalna prędkość ciągłego zapisu wynosi 130 MB/s, dzięki czemu nowy nośnik idealnie nadaje się do stabilnego nagrywania obrazu 4K o profesjonalnej jakości, na przykład w trybie Cinema RAW Light.

Wysoka prędkość odczytu danych

Efektywna organizacja pracy ma zasadnicze znaczenie dla każdego profesjonalnego fotografa i wideofilmowca pracującego w trudnych warunkach pod dużą presją czasu. Karty CFast z serii G umożliwiają odczyt z prędkością do 530 MB/s i pozwalają radykalnie skrócić przenoszenie do komputera plików RAW, długich materiałów filmowych 4K lub obrazów o wysokiej rozdzielczości.

Wytrzymałość i niezawodność

Nowe karty CFast przeszły szereg rygorystycznych badań potwierdzających ich sztywność oraz odporność na upadek, wibrację i uderzenie. Oznacza to możliwość ich użycia w różnych miejscach i warunkach. Karty działają niezawodnie w szerokim zakresie temperatur i są bardzo odporne na ładunki statyczne. Całości dopełnia twarda osłona oraz oprogramowanie Sony File Rescue służące do odzyskiwania omyłkowo skasowanych plików z materiałem wideo, zdjęciami RAW itp.

Ceny i dostępność

Nowe karta pamięci CFast 2.0 z serii G będą oferowane w wersjach o pojemności 32 GB, 64 GB i 128 GB, a ich dostawy rozpoczną się w I kwartale 2018 r. Najmniejsza z nich to wydatek 120 dolarów, czyli około 450 zł, kolejne bedą kosztować odpowiednio 300 i 350 dolarów.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)