Ile fok jest na zdjęciu? To jedyne takie miejsce w Polsce

Ile fok jest na zdjęciu? To jedyne takie miejsce w Polsce29.11.2022 08:04
Wyspa jest otoczona przez foki z każdej strony.
Wyspa jest otoczona przez foki z każdej strony.
Źródło zdjęć: © Facebook | Fokarium

To zdjęcie jest zachwycające. Pokazuje mnóstwo fok na polskim wybrzeżu. Zwierzęta wybitnie upodobały sobie to miejsce, ponieważ tylko tam gromadzą się tak licznie. Ile ich tam widzisz?

Na Facebooku Fokarium będącego częścią Stacji Morskiej im. profesora Krzysztofa Skóry zostały opublikowane dwa zdjęcia, które pokazują ciekawe zjawisko na polskim wybrzeżu. Chodzi o nagromadzenie fok szarych w jednym miejscu. Nigdzie indziej nie ma ich tak dużo.

W pierwszym wpisie, administratorzy Fokarium zapytali społeczność o to, ile fok jest na zdjęciu. Mowa o fotografii wykonanej dronem pracowników Stacji Morskiej im. profesora Krzysztofa Skóry, która została zrealizowana nad ujściem Wisły. Widać, że trójkątna wyspa jest otoczona z każdej strony przez foki.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czy warto kupić smartfon Zenfone 9?

Dopiero kilka dni później pojawiła się odpowiedź. Na zdjęciu są aż 592 foki. Pracownicy Fokarium poinformowali na Facebooku, że to jedyne miejsce na polskim wybrzeżu, gdzie te zwierzęta występują na stałe. Jednocześnie przypomnieli, że jest to obszar rezerwatu i trzeba zapewnić fokom spokój. Jeśli miłośnicy dzikiej przyrody chcieliby je pooglądać, mogą to robić ze specjalnej wieży widokowej.

Samo Fokarium jest bardzo ważnym ośrodkiem badawczo-rekonwalescencyjnym. Składa się z trzech basenów hodowlanych oraz kilku mniejszych basenów dla osobników młodych, chorych i wymagających rehabilitacji. W osobnym budynku dydaktyczno-laboratoryjnym jest stała wystawa muzealna oraz inne pomieszczenia służące celom edukacyjnym. Misją Fokarium jest m.in. odtworzenie kolonii fok szarych i ich ochrona w polskiej części Bałtyku.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)