5D Mark II dogonił iPhone’a 4... na Flickrze!

5D Mark II dogonił iPhone’a 4... na Flickrze!

Apple iPhone 4
Apple iPhone 4
Dominik Herman
30.03.2012 07:45, aktualizacja: 26.07.2022 20:36

Flickr to jedno z najpopularniejszych w Sieci miejsc do pokazywania własnych zdjęć. Trafiają tutaj bardzo różne prace wykonane wieloma aparatami fotograficznymi i innymi urządzeniami zapisującymi obraz. Dotąd najpopularniejszym rejestratorem był smartfon Apple iPhone 4. Pozycja tej poręcznej słuchawki została jednak zagrożona. I to przez dużą pełnoklatkową lustrzankę Canon EOS 5D Mark II.

Telefon na pierwszym miejscu w serwisie fotograficznym mógłby trochę zaskakiwać. Kiedy jednak wziąć pod uwagę olbrzymią popularność iPhone'a 4 (nie tylko na rynku amerykańskim), bardzo dobrą jakość zdjęć oraz niezwykle celne stwierdzenie, że najlepszy aparat fotograficzny to taki, który ma się przy sobie (a smarfona po prostu nosi się ze sobą przy każdej okazji) – wówczas powód sukcesu jest czytelny.

Z drugiej strony jest jednak EOS 5D Mark II – aparat świetnie sprawdzający się w ujęciach portretowych, krajobrazowych czy ślubnych, pożądany przez wielu i systematycznie taniejący w ostatnich miesiącach. To właśnie w tych właściwościach należy dopatrywać się przyczyn tego niezwykłego pojedynku.

W gruncie rzeczy chodzi o zestawienie dwóch różnych sposobów fotografowania. Użytkownicy iPhone'a 4 mają do dyspozycji szereg aplikacji pozwalających szybko udoskonalić zdjęcia za pomocą filtrów efektowych, a następnie równie prędko umieścić gotowe prace w Sieci. Fotografie z 5D Mark II wymagają nieco więcej uwagi i czasu na dokończenie i publikację, ale za sprawą wymiennych obiektywów i różnorodnych akcesoriów do fotografowania w studio i w plenerze, pozwalających stworzyć równie ciekawe efekty na końcu, taki styl pracy ma bardzo wielu zwolenników.

Statystyki Flickr
Statystyki Flickr

Statystyki Flickra pokazują, że 4292 użytkowników iPhone'a 4 załadowało wczoraj ponad 57 tysięcy fotografii. Liczba osób korzystających z 5D Mark II była o około 40 użytkowników niższa, za to liczba opublikowanych prac z tego aparatu okazała się znacznie większa – wczoraj umieszczono na Flickrze ponad 79 tysięcy takich obrazów. Jak podaje serwis Mashable, dzień wcześniej na Flickrze aktywnych było 4643 użytkowników 5D Mark II i 4460 użytkowników iPhone'a 4. Warto przypomnieć, że poprzednia zmiana na pierwszym miejscu nastąpiła w połowie ubiegłego roku, kiedy iPhone 4 wyprzedził pod względem popularności lustrzankę Nikon D90.

Źródło: Flickr

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)