5D Mark III w Lightroomie 4 jeszcze w tym tygodniu! [aktualizacja]

Adobe Lightroom 4
Adobe Lightroom 4
Dominik Herman

29.03.2012 07:30, aktual.: 26.07.2022 20:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkowników Lightrooma 4 z pewnością ucieszy informacja, że jeszcze w tym tygodniu należy spodziewać się pierwszej aktualizacji dla najnowszej wersji popularnego oprogramowania firmy Adobe. Jak poinformował Tom Hogarty, product manager Lightrooma, aktualizacja ta ma na celu zlikwidowanie szeregu błędów dostrzeżonych w pierwotnym wydaniu. Dodana zostanie również obsługa plików RAW z najnowszej lustrzanki Canon EOS 5D Mark III.

W ubiegłym tygodniu na blogu Lightroom Journal pojawił się wpis z listą problemów, z którymi borykają się osoby korzystające z aplikacji. Najpoważniejszy błąd jest związany z gubieniem zdefiniowanych przez użytkownika punktowych krzywych tonalnych (ang. „point tone curve”) po konwersji katalogów Lightrooma z wersji 3 do 4.

Kolejny istniejący problem uniemożliwia użycie dodatkowych wtyczek do przetwarzania zdjęć za pomocą funkcji Edit In. Hogarty wskazuje także na pogorszenie wydajności aplikacji w trakcie działania w kilku specyficznych sytuacjach. Wszystkie te mankamenty (i być może kilka innych) mają być usunięte w zapowiedzianym uaktualnieniu LR4.

Nie jest do końca jasne, czy aktualizacja będzie miała status normalnego, produkcyjnego wydania o numerze 4.1, czy też może to być dopiero wersja testowa. Przekonamy się o tym w najbliższych dniach.

Aktualizacja: Z serwisu Adobe Labs można już pobrać Lightrooma w wersji 4.1 Release Candidate. Pliki dla komputerów Mac i PC dostępne są ze strony http://labs.adobe.com/technologies/lightroom4-1/.

Źródło: Adobe

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)