6 najlepszych (?) edytorów online

6 najlepszych (?) edytorów online28.06.2009 07:18
6 najlepszych (?) edytorów online
6 najlepszych (?) edytorów online
Mateusz Gołąb

Edytory online zdjęć to całkiem przydatny pomysł, który oczywiście ma swoje wady. Ale jeśli nie macie nic innego pod ręką a potrzebujecie skorygować trochę kolorystycznie zdjęcie, przyciąć je czy poprawić kontrast to będzie idealne rozwiązanie. Większość z nich oferuje też o wiele bardziej zaawansowane opcje, z obsługą warstw włącznie.

  1. Splashup. Działa w technologi flash i obsługuje pliki o wielkości do 1500 x 1500 pikseli, obsługuje warstwy i ma zestaw filtrów i efektów, zdjęcia można wysyłać i pobierać z serwisów Facebook, Flickr, Picasa czy w samym Splashup. Maksymalny plik jaki można załadować do serwisu to ok, 6 MB.
  2. Aviary Phoenix. Działa we flashu, obsługuje pliki o wielkośći 2800 x 2800 pikseli, ma także obsługę warstw i wsparcie dla serwisów Facebooka, Flickr i Picasa. Można łatwo przenosić edytowany obraz pomiędzy innymi narzędziami dostępnymi na Aviary. Nie ma limitów na wielkość pliku możliwego do załadowania (prócz tego, że mamy do dyspozycji ograniczoną rozdzielczość).
  3. Pixlr. Maksymalna rozdzielczość to 2880 x 2880 pikseli dla Flash w wersji 9 oraz 4096 x 4096 pixeli dla Flash 10. Obsługiwane są warstwy, a i można przełączyć interfejs na język polski. To chyba najbardziej naśladujący Photoshopa (w dobrym znaczeniu) edytor online.
  4. Picknik. Także działa we flashu, ma limit 16 MB na upload zdjęcia i obsługuje pliki o rozdzielczości 4000 x 4000 pikseli. Znany dobrze przez użytkowników Flickr ale nie tylko - obsługuje upload do Twittera, Facebooka, MySpace czy Photobucket. Bardzo prosta obsługa.
  5. Photoshop Express. Dużą zaletą jest obsługa plików o rozdzielczości do 6000 x 6000 pikseli, a maksymalna wielkość pliku to 10 MB. To proste narzędzie bez obsługi warstw ale z podglądem w czasie rzeczywistym tego co robimy na zdjęciu.
  6. FlauntR. Cały zestaw narzędzi do obróbki i upiększania zdjęć, działa we flashu i obsługuje pliki o rozdzielczości do 2850 x 1599 pikseli oraz ma limit 10 MB na upload. Nie obsługuje warstw ale za to ma sporo innych możliwości oraz daje możliwość pobrania zdjęcia z Flickr, Picasa FaceBook czy Bebo.
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)