Tanja Holland ma znajomych z Facebooka na całym świecie. Wybrała się w podróż, by ich sfotografować

Tanja Holland ma znajomych z Facebooka na całym świecie. Wybrała się w podróż, by ich sfotografować

Tanja Holland ma znajomych z Facebooka na całym świecie. Wybrała się w podróż, by ich sfotografować
Źródło zdjęć: © Shannon Lam i Maury Browning, Malezja © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)
Marcin Watemborski
10.08.2017 11:19, aktualizacja: 10.08.2017 20:17

We współczesnych czasach żyjemy w ”globalnej wiosce” - możemy bez problemu utrzymywać kontakt z osobami z przeciwnych krańców Ziemi. Tanja Hollander postanowiła odwiedzić wszystkich swoich znajomych z Facebooka i sfotografować ich w ich własnych domach – bez względu na to, gdzie by one nie były.

Tanja Hollander mieszka w Maine w USA i miała w trakcie rozpoczynania projektu 626 znajomych na Facebooku. Obecnie ma ich 1647. Od 2011 roku podróżuje po całym świecie, by ich poznać na żywo. Postanowiła zrobić z tego projekt fotograficzny. Odwiedza swoich przyjaciół, rozmawia z nimi oraz fotografuje. Uważa ona, że dopiero znajomości w prawdziwym świecie są wartościowe.

Coming Soon: Tanja Hollander’s "Are you really my friend?"

Współcześnie większość z nas ma znajomych, którzy mieszkają poza granicami kraju. Miło jest czasem ich odwiedzić. Takie myślenie sprawiło, że Tanja opuściła kilkukrotnie USA i pojechała do swoich przyjaciół w Wielkiej Brytanii, Francji, Grecji, Malezji i wielu innych miejscach.

Obraz
© Petros Kokkalis, Grecja © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)

W swoim projekcie fotografka przenosi świat wirtualny do rzeczywistego. Odwiedza domy swoich internetowych przyjaciół, by zdefiniować to, czym jest przyjaźń. Tanja zwraca tym samym uwagę na bardzo istotną kwestię – nasze relacje się zwirtualizowały. Częściej piszemy lub rozmawiamy z kimś za pomocą komunikatorów internetowych, niż rozmawiamy na żywo.

Obraz
© Mary Bok, USA © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)

Przedsięwzięcie ma swój początek w osobistym dokumencie na temat przyjaźni. Z czasem jednak wyewoluowało ono w coś większego. Można śmiało powiedzieć, że jest to eksperyment społeczny, który pozwala na pokazanie, jak potężną rolę odgrywa Internet we współczesnym nawiązywaniu relacji międzyludzkich. ”Are you really my friend?” to opowieść o poszukiwaniu prawdy, szczerości i prawdziwej przyjaźni. W trakcie realizowania projektu Tanja poznała wiele nowych osób, a dawne relacje stały się jeszcze silniejsze.

Are you really my friend?: Tanja Hollander at TEDxDirigo

Więcej zdjęć znajdziecie na stronie internetowej Tanji Hollander.

Obraz
© Erinn Graham, Anglia © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)
Obraz
© Mike, Fanny, Martin i Maya Ladd, Francja © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)
Obraz
© Ahna Anomaly, USA © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)
Obraz
© Jenny Ewig Allen i Grady Allen, USA © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)
Obraz
© Kellen Tuker, USA © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)
Obraz
© Gar Allen i Larry Bennet, USA © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)
Obraz
© Juan William Chávez i Kiersten Torrez, USA © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)
Obraz
© June Fitzpatrick, USA © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)
Obraz
© Jacques Bruna, USA © Tanja Hollander / [www.tanjaalexiahollander.com](http://www.tanjaalexiahollander.com/)
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)