7. Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival rozpocznie się już niedługo

7. Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival rozpocznie się już niedługo01.09.2017 12:42
7. Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival rozpocznie się już niedługo
Źródło zdjęć: © © Krzysztof Solarewicz

TIFF Festival jest organizowany od 2011 roku. Powstał we Wrocławiu i od samego początku był przeznaczony dla fotografii. TIFF ma wpływ na całą Polskę i stara się powiększyć zasięg również o inne kraje. Tegoroczna edycja będzie dotyczyła szeroko rozumianej tematyki ”Zasobów”.

”Zasoby” to temat tegorocznego TIFF Festival. Prelegenci będą mówili o tym, jak postrzegają je artyści oraz jak radzić sobie w sytuacjach, gdy jest ich za mało lub za dużo. Będą oni również zwracać uwagę na te zasoby, których nie dostrzegamy w życiu codziennym.

Organizatorzy postanowili działać w warunkach zbliżonych do tych twórczych, to znaczy bez stałego wynagrodzenia, ubezpieczenia ani stabilizacji. Ich siłą są pomysły, kontakty i doświadczenie, zgromadzone przez lata pracy oraz umiejętność postrzegania rzeczywistości jako potencjalnej przestrzeni twórczej. Problemem okazały się wydruki, przestrzenie wystawowe, czas i środki na życie.

417853414341695346
Źródło zdjęć: © © Biblioteka Kongresu

To, czego potrzebowali organizatorzy, znaleźli wśród swoich znajomych, w instytucjach publicznych i przestrzeni miejskiej. W ruch poszły magazyny i prywatne zbiory. Wiele działań odbyło się na zasadzie wymiany, partnerstwa i barteru. Wystawy Programu Głównego dotyczą zdjęć, które trafiły do Wrocławia po wojnie, są to zasoby przywiezione, dalej pojawiają się pomysły, które nie zostały zrealizowane (zasoby zablokowane). Pojawia się również przestrzeń miejska w formie materiału twórczego, czyli zasobów rozpoznanych.

417853414341826418
Źródło zdjęć: © © Yulia Krivich

Czterej młodzi twórcy zrealizowali projekty w ramach Holy-Art TIFF Open+. Zostali wybrani do wzięcia udziału w przedsięwzięciu w drodze otwartego naboru. Kolejnym elementem festiwalu są TIFF Działania, czyli aktywności, które zakładają, że wyprodukowane wystawy są zasobem, a nie tylko punktem wyjścia, który może zostać wykorzystany przez publiczność.

TIFF Festival będzie odbywał się w dniach 7-17 września. Otwarcie odbędzie się 7 września o godzinie 19 w podwórku przy ulicy Ruskiej 46 we Wrocławiu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)