7. Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival rozpocznie się już niedługo

7. Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival rozpocznie się już niedługo

7. Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival rozpocznie się już niedługo
Źródło zdjęć: © © Krzysztof Solarewicz
Marcin Watemborski
01.09.2017 12:42, aktualizacja: 26.07.2022 18:21

TIFF Festival jest organizowany od 2011 roku. Powstał we Wrocławiu i od samego początku był przeznaczony dla fotografii. TIFF ma wpływ na całą Polskę i stara się powiększyć zasięg również o inne kraje. Tegoroczna edycja będzie dotyczyła szeroko rozumianej tematyki ”Zasobów”.

”Zasoby” to temat tegorocznego TIFF Festival. Prelegenci będą mówili o tym, jak postrzegają je artyści oraz jak radzić sobie w sytuacjach, gdy jest ich za mało lub za dużo. Będą oni również zwracać uwagę na te zasoby, których nie dostrzegamy w życiu codziennym.

Organizatorzy postanowili działać w warunkach zbliżonych do tych twórczych, to znaczy bez stałego wynagrodzenia, ubezpieczenia ani stabilizacji. Ich siłą są pomysły, kontakty i doświadczenie, zgromadzone przez lata pracy oraz umiejętność postrzegania rzeczywistości jako potencjalnej przestrzeni twórczej. Problemem okazały się wydruki, przestrzenie wystawowe, czas i środki na życie.

Obraz
© © Biblioteka Kongresu

To, czego potrzebowali organizatorzy, znaleźli wśród swoich znajomych, w instytucjach publicznych i przestrzeni miejskiej. W ruch poszły magazyny i prywatne zbiory. Wiele działań odbyło się na zasadzie wymiany, partnerstwa i barteru. Wystawy Programu Głównego dotyczą zdjęć, które trafiły do Wrocławia po wojnie, są to zasoby przywiezione, dalej pojawiają się pomysły, które nie zostały zrealizowane (zasoby zablokowane). Pojawia się również przestrzeń miejska w formie materiału twórczego, czyli zasobów rozpoznanych.

Obraz
© © Yulia Krivich

Czterej młodzi twórcy zrealizowali projekty w ramach Holy-Art TIFF Open+. Zostali wybrani do wzięcia udziału w przedsięwzięciu w drodze otwartego naboru. Kolejnym elementem festiwalu są TIFF Działania, czyli aktywności, które zakładają, że wyprodukowane wystawy są zasobem, a nie tylko punktem wyjścia, który może zostać wykorzystany przez publiczność.

TIFF Festival będzie odbywał się w dniach 7-17 września. Otwarcie odbędzie się 7 września o godzinie 19 w podwórku przy ulicy Ruskiej 46 we Wrocławiu.

Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)