7 podstawowych błędów, których nie powinien popełniać żaden fotograf

7 podstawowych błędów, których nie powinien popełniać żaden fotograf
Monika Homan

28.09.2018 13:05, aktual.: 28.09.2018 15:05

Każdy popełnia błędy. Są jednak takie błędy, których popełniać się jednak nie powinno, a mimo to wielu fotografów wciąż to robi. Oto 7 podstawowych błędów, których powinniście się wystrzegać.

Pierre T. Lambert w jednym ze swoich najnowszych filmów przedstawia siedem błędów, których nie powinien powinien popełniać żaden fotograf. Mogą się one wydawać banalne, ale problemy z nimi związane ciągle mają miejsce.

Pomimo tego, że są to błędy początkujących, często są też popełniane przez profesjonalistów, pomimo tego, że wydają się oczywiste. Ten 5 minutowy film pozwoli Ci przypomnieć sobie o podstawowych zasadach pracy z klientem.

7 Things You Should NEVER Do as a Photographer

Pierre wymienia takie błędy, jak: skupianie zbyt dużej uwagi na ekranie aparatu, zamiast na fotografowanym temacie, brak komunikacji z klientem, prześwietlanie zdjęć, nie robienie backupu, zabieranie na zdjęcia tylko jednej karty i baterii. Jako ostatni błąd Lambert wymienia chwalenie się klientom na jakim sprzęcie pracujemy.

O ile pierwsze sześć błędów wydaje się oczywiste, to ten ostatni jest nagminny. Klient zwykle nie interesuje czym fotografujecie, więc nie musicie się o tym pisać na swoich stronach internetowych. Wiem, że jeszcze można się spotkać w niektórych środowiskach ze stwierdzeniami, że jak fotograf ma duży aparat to znaczy, że jest profesjonalistą, ale realnie, przeciętny klient nie jest w stanie odróżnić modeli aparatów więc te informacje są mu zbędne.

Wracając do pierwszych sześciu błędów - niech rzuci kamieniem ten, który chociaż raz w swojej karierze nie popełnił żadnego z nich.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)