70,000 ludzi na najbardziej otagowanej panoramie świata

70,000 ludzi na najbardziej otagowanej panoramie świata
01.07.2010 08:33
70,000 ludzi na najbardziej otagowanej panoramie świata
Ola Błażowska
Ola Błażowska

Co się stanie, gdy połączymy ogromną plenerową imprezę z możliwościami portalu społecznościowego? Takie pytanie musieli zadać sobie organizatorzy festiwalu w Glastonbury. Postanowili wykonać ogromną, bardzo szczegółową panoramę 70 tysięcznego tłumu i udostępnić ją ludziom. Efekt? Uczestnicy festiwalu znaleźli siebie i swoich znajomych na zdjęciu, a następnie zaczęli się wzajemnie otagowywać poprzez Facebook. W ten sposób na tym zbiorowym portrecie zostało oznaczonych już ponad 2,5 tys. osób.

Jest to prawdopodobnie najbardziej otagowane zdjęcie świata. Ta szalenie popularna wśród uczestników festiwalu fotografia, została wykonana podczas przerwy w meczu Anglia-Słowenia, który był transmitowany z ekranu na scenie. Angielskich piłkarzy dopingowało 70,000 obserwatorów.

420769242875693115

Aby obejrzeć panoramę w powiększeniu, należy wejść na stronę Glastonbury.orange.co.uk. Tam, po połączeniu z Facebookiem, można zacząć otagowywać znajomych. Nawet jeśli żadnych nie znajdziemy, warto przyjrzeć się zdjęciu w powiększeniu - jest naprawdę bardzo szczegółowe.

Po ubiegłorocznej edycji również donosiliśmy o wątku fotograficznym związanym z angielskim festiwalem. Chodziło o świetny fotoreportaż przedstawiający koncerty i zabawę uczestników imprezy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)