72‑latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia

72-latka wielokrotnie raniona przez bizona. Chciała zrobić zdjęcia
Marcin Watemborski

01.07.2020 07:36, aktual.: 26.07.2022 14:51

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografowanie dzikich zwierząt to piękna rzecz, ale należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Zwłaszcza jeśli mówimy o tak potężnych osobnikach, jak bizony. Zbliżanie się do nich może się tragicznie skończyć, czego doświadczyła seniorka w parku Yellowstone.

Pod koniec czerwca w północno-zachodniej części stanu Wyoming w USA w parku Yellowstone doszło do nieprzyjemnego wypadku. 72-letnia kobieta chciała sfotografować dzikiego bizona i podeszła do niego na odległość około 3 metrów.

Kolos ruszył w stronę kobiety. wielokrotnie ranił ją rogami i poturbował uderzeniami głową. Mimo tego, że strażnik leśny szybko udzielił seniorce pomocy, ta musiała zostać przetransportowana helikopterem do centrum medycznego w Idaho, by lekarze zajęli się kompleksowo leczeniem obrażeń.

Chris Geremia, biolog specjalizujący się w bizonach parku Yellowstone, powiedział, że zwierzę czuło się zagrożone przez kobietę, która była od niego w odległości mniejszej niż 3 metry (ok. 10 stóp). Dodał też, że w takich chwilach bizony ostrzegają tego, który się zbliża w różny sposób, a gdy to nie skutkuje, zaczynają szarżować.

Według wewnętrznych ustaleń władz parku, odwiedzający są zobligowani do przestrzegania odległości 22 metrów (25 jardów) od dużych zwierząt, a od niedźwiedzi i wilków aż 91 metrów (100 jardów). Stan kobiety jest obecnie nieznany.

Jeśli interesujesz się wystrojem wnętrz, prosimy - wypełnij tę ankietę. Dzięki za pomoc!
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)