76‑letni fotograf wygrał konkurs Photographer of the Year po raz drugi

76-letni fotograf wygrał konkurs Photographer of the Year po raz drugi
Źródło zdjęć: © © Fong Chan Onn / The Societies
Marcin Watemborski

05.02.2020 10:28, aktual.: 05.02.2020 11:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Historia Fong Chan Onna z Malezji pokazuje, że nigdy nie jest za późno na pasję, i nigdy człowiek nie jest za stary, by fotografować. Mężczyzna już po raz drugi wygrał prestiżowy konkurs Photographer of the Year, organizowany przez The Societies. Brawa dla niego za wytrwałość!

Doktor Fong Chan Onn jest malezyjskim politykiem i byłym Ministrem Zasobów Ludzkich. Obronił tytuł doktora ekonomii na nowojorskim Uniwersytecie Rochester. Jego kariera zawodowa zaczęła się od bycia inżynierem telekomunikacji w Kuala Lumpur, a z czasem zaczął wykładać na Uniwersytecie Malajskim, którego w 1990 roku został dziekanem. W tym samym roku został członkiem Parlamentu Selandaru.

Przyznacie, że niezła biografia. Oczywiście oprócz kariery naukowej i politycznej, dr Fong Chan Onn kocha sztukę. Można śmiało nazwać go człowiekiem wielu talentów – prawdziwym humanistą. Jego zdjęcia dokumentalne przepięknie oddają nastrój, panujący w miejscu, które odwiedza.

Na zwycięskim zdjęciu widzimy rodzinę z chińskiego miasta Yuanyang, którą odwiedził dr Fong Chan Onn podczas jednej ze swoich podróży w zeszłym roku. Sędziowie kilkukrotnie zatrzymywali się nad tym zdjęciem i je kontemplowali. W swoim werdykcie wspominają, że niemal czuli zapach dymu unoszący się w tym pokoju, co świadczy o ponadczasowości obrazu.

Oprócz dr Fong Chan Onna w konkursie wzięło udział wielu innych fotografów. Łącznie nadesłano aż 11 320 zdjęć. Więcej kadrów znajdziecie na stronie internetowej The Societies.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)