Adobe Lightroom czy Photoshop - który program powinienem wybrać? [wideoporadnik]

Dobranie odpowiedniego oprogramowania do własnych potrzeb jest niezwykle ważne. Dziś, podyskutujemy o dwóch aplikacjach od Adobe.

Lightroom i Photoshop to chyba najpopularniejsze programy do zaawansowanej obróbki i edycji zdjęć. Wiele osób porywa się jednak z motyką na słońce i za wszelką cenę obrabia zdjęcia w Photoshopie, tracąc na tym mnóstwo czasu. Z kolei inni za wszelką cenę próbują robić zaawansowany retusz w Lightroomie.

Moim zdaniem każdy z programów ma swoje plusy i minusy, które będą przeważały w pewnych obszarach fotografii. W dzisiejszym odcinku podzielę się z Wami moimi doświadczeniami z tymi programami. A Wy co sądzicie na ten temat?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Zdjęcie do dowodu domowym sposobem - proste rady w praktycznym wideoporadniku Obrabiasz zdjęcia na kiepskim laptopie? Wyjaśnimy Ci dlaczego robisz źle [poradnik] Zbiór metod korekcji skóry w pigułce. Praktyczny wideoporadnik dla fotografów Arcadius Mauritz radzi jak wykorzystać światło z okna w fotografii portretowej - Practice Makes Perfect Mój przepis na zdjęcie – makaki Jak sfotografować zaćmienie Superksiężyca? Wszystko co musisz wiedzieć na 28 września [poradnik] Wykorzystaj potęgę światła naturalnego w fotografii portretowej [poradnik] Narzędzia gradacji kolorystycznej w Capture One [wideoporadnik] Używaj lampy, ale z głową - najczęstsze błędy w pracy z lampą błyskową [poradnik] Szybkie wygładzanie przejść tonalnych na skórze w Adobe Photoshop [wideoporadnik] Najczęstsze błędy w zarządzaniu marką wśród fotografów