Tethering - co nam daje i jak zacząć z nim pracę? [wideoporadnik]

Praca z aparatem podłączonym do komputera jest nieodzownym elementem wielu sesji zdjęciowych. Jednak jak zacząć tę pracę?

Kiedy oglądamy filmy zza kulis sesji zdjęciowych, niemal zawsze widzimy, że fotograf ma podłączony aparat do komputera. Nic dziwnego, oglądanie zdjęć na 13, 23 czy 30 calach to znacznie lepszy pomysł niż 3-calowy ekranik naszego aparatu. Poza tym nad sesjami zdjęciowymi często pracuje sztab ludzi, a całość nadzoruje klient, który chce mieć wgląd w efekty sesji na bieżąco.

Sam bardzo często korzystam z tego rozwiązania, bo to naprawdę wygodne. Na co dzień korzystam z aparatów Olympusa i Canona, więc właśnie w oparciu o te systemy opieram dzisiejszy poradnik. A Wy korzystacie z tego rozwiązania?

Zobacz więcej artykułów z serii: Postprodukcja (wideoporadniki)

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Poradniki:

Tryby P, A, S, M - czym są i kiedy ich używać w praktyce? [poradnik] Jak fotografować Perseidy, czyli spadające gwiazdy? [poradnik] Jak fotografować burze i pioruny? [poradnik] 7 powodów, dla których warto być fotografem Fotografia makro - praktyczne porady dla początkujących [poradnik] Jak fotografować koty, aby nie dostać przy tym kota [poradnik] Jak fotografować sztuczne ognie, czyli fajerwerki? [poradnik] Inspirujące pomysły na ciekawe zdjęcia zimą Jak uzyskać na zdjęciach piękny bokeh? Wystarczy 5 minut [poradnik] 10 rzeczy, których fotograf nie powinien robić [poradnik] 8 dobrych rad dla początkujących fotografów [poradnik] Jeśli nie Photoshop, to co? Alternatywne, darmowe programy do edycji zdjęć Fotografowanie w krajach egzotycznych. Skuteczne rady, jak się przygotować Zdjęcie do dowodu domowym sposobem - proste rady w praktycznym wideoporadniku Adobe Lightroom czy Photoshop - który program powinienem wybrać? [wideoporadnik] Obrabiasz zdjęcia na kiepskim laptopie? Wyjaśnimy Ci dlaczego robisz źle [poradnik] Zbiór metod korekcji skóry w pigułce. Praktyczny wideoporadnik dla fotografów Arcadius Mauritz radzi jak wykorzystać światło z okna w fotografii portretowej - Practice Makes Perfect Mój przepis na zdjęcie – makaki Jak sfotografować zaćmienie Superksiężyca? Wszystko co musisz wiedzieć na 28 września [poradnik] Wykorzystaj potęgę światła naturalnego w fotografii portretowej [poradnik] Narzędzia gradacji kolorystycznej w Capture One [wideoporadnik] Używaj lampy, ale z głową - najczęstsze błędy w pracy z lampą błyskową [poradnik] Szybkie wygładzanie przejść tonalnych na skórze w Adobe Photoshop [wideoporadnik]