Jak robi lis? Czyli dzikie lisy Roeselien Raimond

Pomimo że zeszłoroczne listy przebojów opanowało już kultowe „What does the fox say?”, chyba do dzisiaj nikt nie wie, jak robi lis. Ale za to wszyscy wiedzą, jak wygląda. A lis ma spiczasty pysk i jest rudy. Z reguły. Podobno bywają też lisy farbowane...

© Roeselien Raimond / www.roeselienraimond.com

Lisy, jak głosi mądrość ludowa, to przebiegłe i chytre istoty. Nie bez powodu rudowłose osoby są nazywane „chytrymi jak lis”, a osoby przebiegłe „szczwanymi jak lis”.

Wbrew pozorom są to bardzo inteligentne i urocze zwierzęta. Uchwycenie tych nieprzewidywalnych stworzeń na zdjęciach to wyzwanie, z którym wyśmienicie poradziła sobie holenderska fotograf Roeselien Raimond. Dzięki niej możemy z bliska zobaczyć ich rozkoszne pyszczki.

Roeselien Raimond, dla której lis jest ulubionym zwierzęciem tuż obok kota, uchwyciła te leśne ssaki w zapadających w pamięć momentach i niemal intymnych sytuacjach.

Według artystki z lisem nigdy nic nie wiadomo: czego się po nim spodziewać, co zaraz zrobi. Czy będzie polował, pływał, spał, a może w ogóle czmychnie?

Zobacz również: Dwa spojrzenia na fotografowanie ludzi, czyli studyjne portrety i zdjęcia na ulicy [wideoporadnik]

Zdjęcia Roeselien ukazują lisią naturę. Chwile zabawy i beztroski młodych, wylegiwanie się w trawie albo momenty lisiej zadumy w trakcie zimowej zadymki.

„Jestem zwolenniczką bardziej złożonych charakterów. A każdy lis ma własny charakter, co mnie fascynuje” - mówi artystka.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Inspiracje:

Królewski retusz z Krakowa Niesamowite krajobrazy Szkocji uchwycone iPhone’m Twarze znanych fotografów, czyli kto jest po drugiej stronie aparatu Codzienne życie z lotu ptaka Oto jak dzieci z inżyniera zrobiły fotografa Dwójka młodych ludzi, pies, stary samochód i piękna fotografia drogi Zdjęcia www Sieci #11, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Człowieku, oglądaj zdjęcia! Z aparatem pod wodą, czyli pomysł na fotograficzne wakacje Clark Little i jego wielkie fale Koczownicy, pustelnicy, samotnicy... Przenikliwe portrety osób, które uciekły od cywilizacji Sandro Giordano i jego portrety osób, które pozują... jakby upadły Sztuczne światła, które zmieniają naturalne krajobrazy w sceny SF Majestatyczne pociągi Powrót do przyszłości z Iriną Werning Wszystkie kolory Antarktydy Piękno zaklęte w porcelanie – lalki Mariny Bychkovej ożywają w obiektywie Zdjęcia www Sieci #10, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia Fotografowanie w piekle Dakaru Efekt bullet-time wykonany... 364 aparatami otworkowymi Świat cieni postawiony do góry nogami na zdjęciach Guya Cohena Pomysł na zdjęcia: hipnotyczny urok spiralnych schodów Ari Seth Cohen przedstawia modne... babcie Zdjęcia www Sieci #9, czyli subiektywny przegląd ciekawych zdjęć tygodnia

Popularne w tym tygodniu:

Wzruszająca sesja noworodków, wykonana tuż przed odejściem jednego z nich Potraficie dostrzec coś wyjątkowego w portretach autorstwa Yigala Ozeriego? Drzewa przewrócone przez orkan. Stworzyły fantastyczną kompozycję do zdjęcia Kiedyś i dziś – mężczyzna wkleił dorosłego siebie na zdjęcia z dzieciństwa. Wyszło świetnie! Magiczne, poetyckie portrety na gorącej Kubie to specjalność Gillian Hyland Magia dobrego zdjęcia tkwi w oczach, zwłaszcza jak jest ich kilka par. Ireneusz "Irass" Walędzik opowiada o swoich bliskich spotkaniach z przyrodą Zdjęcie z lądowania na Księżycu to prawda czy wielka mistyfikacja? Usunął ze zdjęcia dźwig, którego nikt nie chciał wymazać. Zobacz jak retuszował obraz krok po kroku Wildlife Photographer of the Year 2017. Wygrało zdjęcie opowiadające historię zbrodni na nosorożcach Pogodna, kolorowa wiosna 1937 roku w Berlinie. Ulice pełne swastyk, żołnierzy i... spokoju Fotograf czekał godzinami, by dopasować odbiorców do obrazów w muzeum. Zdecydowanie się opłaciło Roni Landa sfotografowała interesującą martwą naturę, zrobioną z... mięsa?!