Canon 7D i drewniany stabilizator obrazu [wideo]

Canon 7D i drewniany stabilizator obrazu [wideo]

Canon 7D i drewniany stabilizator obrazu [wideo]
Ola Błażowska
07.05.2010 07:15, aktualizacja: 01.08.2022 15:21

Szwed potrafi! Jonathan Berqvist kręcił filmy swoim Canonem 7D, ale irytowały go niepotrzebne drgania na nagraniu, podczas trzymania kamery w ręce. Po obejrzeniu wielu internetowych filmików z przyrządami służącymi do ustabilizowania kamery, Jonathan poprosił swego ojca, Erika, by pomógł mu zrobić coś podobnego. Erik, posiadający spore umiejętności rzemieślnicze, dosłownie wystrugał mu drewniane ramię pod aparat, którym może również sterować pokrętłem ostrości w obiektywie!

Drewniany statyw, choć na pierwszy rzut oka kojarzy się z Cepelią, jest czymś więcej niż kombinacją nóg ludowego taboretu i kawałka deski. Z tyłu posiada zaokrąglenie - tak, by podpora nie zjeżdżała z ramienia, lecz utrzymywała się na plecach. Z przodu ramienia znajdują się dwa uchwyty umożliwiające stabilne utrzymanie całości. Dodatkowo lewy uchyt jest jednocześnie pokrętłem. Połączone obręczą z pierścieniem ostrości na obiektywie, pozwala regulować ostrość, bez odrywania ręki z podpory.

Opis sprytnego wynalazku, z ciekawym zapisem dokumentalnym tego, jak gruba gałąź zmieniła się w profesjonalne filmowe narzędzie, możecie obejrzeć poniżej. Przykłady filmów nakręconych przy pomocy wystruganego statywu DIY znajdziecie na stronie Jonathana.

Źródło: petapixel.com

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)