8 darmowych filmów instruktażowych, dzięki którym nauczycie się retuszu zdjęć beauty

8 darmowych filmów instruktażowych, dzięki którym nauczycie się retuszu zdjęć beauty
Marcin Watemborski

14.01.2017 10:31, aktual.: 16.01.2017 11:49

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeśli poważnie myślicie o zajmowaniu się fotografią reklamową, mody lub beauty – umiejętność odpowiedniej postprodukcji obrazu jest piekielnie ważna. Oczywiście możecie zapisać się na kursy, chodzić na wykłady i tak dalej, ale są również inne sposoby nauki. Sarah Tucker, profesjonalna retuszerka, udostępniła 8 filmików z technikami obróbki zdjęć zupełnie za darmo.

Jednym z najpopularniejszych tematów różnego rodzaju warsztatów fotograficznych jest retusz i edycja obrazu. Tego typu zajęcia są przeważnie bardzo drogie, aczkolwiek są często organizowane w każdym z większych miast. Podkreśla to wagę tego, jak istotna jest postprodukcja w fotografii.

W dobie Internetu jest wiele prostszych i tańszych sposobów na naukę obróbki zdjęć. Tym bardziej, że wiele wartościowych lekcji jest dostępnych za darmo, więc jeśli nie macie problemu z językiem angielskim (chociaż i tak wszystko widać na monitorze), warto zagłębić się w poradniki, udostępnione on-line. Kulturo daru, jesteś cudowna!

Sarah Tucker jest profesjonalną retuszerką, która lubi pomagać ludziom, więc z chęcią podzieliła się swoją wiedzą. W 8 samouczkach przedstawiła jej sposób obróbki zdjęć beauty, który na dodatek jest w pełni odwracalny, tzn. że nie zniszczycie zdjęcia bazowego i będziecie mogli wrócić nawet o kilka kroków wstecz, jeśli efekt się Wam nie spodoba.

Wśród przedstawianych przez Sarę technik znajdziemy sposób na opanowanie niedoskonałości skóry, ogarnięcie włosów, wyrównanie cieni, zwiększenie szczegółowości, separację tła oraz końcowe przygotowanie obrazu. Na podstawie tego, co pokazuje Tucker, śmiało można wykonać konkretny retusz zdjęcia. Należy jednak pamiętać, że to tylko prezentacja technik, którymi możecie śmiało manipulować i nawet wypada dostosować je indywidualnie do Waszych zdjęć.

Tak naprawdę pokazywane narzędzia są dopiero wstępem do nauki Adobe Photoshop, aczkolwiek warto mieć już jakiś punkt startowy. Jeśli jesteście zainteresowani innymi samouczkami Sary, śledźcie jej kanał na YouTube na bieżąco.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)