8 nowych kompaktów od Panasonica

8 nowych kompaktów od Panasonica

Mateusz Gołąb
01.02.2008 23:55, aktualizacja: 02.08.2022 11:21

Z okazji PMA 2008 Panasonic pokazał nam aż 8 nowych kompaktów Lumix z serii TZ, FX, FS i LZ. Szczególnie nas interesuje co nowego słychać w nagradzanych często i bardzo fajnych aparatach z serii TZ. Ale po kolei...

Panasonic opracował nowe szerokokątne obiektywy do modeli FX, FS i LZ, np. w modelach FX poprzedni, 28-milimetrowy obiektyw, został zastąpiony 25-milimetrowym o jasności f/2.8. Debiutujące modele z serii FS i LZ wyposażone są w obiektyw o szerokim kącie widzenia 30-milimetrów. Seria LZ jest ponadto teraz wyposażona w obiektywy Leica DC.

W nowych aparatach zmieniono też poprzednią 1/2,5-calową matrycę CCD na większą 1/2,33-calową. W większości modeli zwiększono także rozdzielczość do 10 megapiksela. Wszystkie aparaty z nowej kolekcji wyposażone są w bardzo wydajny układ przetwarzania obrazu Panasonic Venus Engine IV.

Podczas wykonywania zdjęć pod gołym niebem w ostrym świetle słonecznym lub w zaciemnionym pokoju w środku nocy użytkownik może teraz ustawić jasność wyświetlacza na optymalny poziom.

Kolejną nowością w modelach DMC-TZ5, DMC-TZ4 i DMC-FX35 jest wyjście HD. Wystarczy podłączyć je opcjonalnym kablem do telewizora HD wysokiej rozdzielczości, aby wyświetlać pokazy zdjęć na dużym, panoramicznym ekranie. Modele DMC-TZ5 i DMC-FX35 mogą rejestrować wideo 720p HD z szybkością 30 klatek na sekundę.

Aparaty Panasonic Lumix z wiosennej kolekcji będą dostępne na rynku polskim od kwietnia roku 2008 ? polskich cen na razie nie znamy.

Źróło: Panasonic

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)